bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Maseczki rozniesione. Bądź bezpieczny, noś je prawidłowo!

Na zielonym tle z liśmi wiązu napis: Bezpłatne maseczki dla mieszkańców. Na górze grafika kobiety w maseczce
Na zielonym tle z liśmi wiązu napis: Bezpłatne maseczki dla mieszkańców. Na górze grafika kobiety w maseczce

W ramach akcji #WiazownaPomaga zakupiliśmy dla naszych mieszkańców maseczki wielorazowego użytku. Nasi ochotnicy roznieśli ostatnią partię. Nakaz noszenia maseczek obowiązuje aż do odwołania. Ma na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ważne jest, abyśmy robili to prawidłowo – zakrywamy nos i usta. Tu chodzi o nasze zdrowie i bezpieczeństwo!

 Za środki własne zamówiliśmy 14 tys. sztuk maseczek wielorazowego użytku. Maseczki sukcesywnie dostarczali do Państwa sołtysi, radni, nasi urzędnicy, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz wolontariusze. Maseczki trafiły do mieszkańców na podstawie deklaracji opłat za odpady komunalne. To oznacza, że do domu, w którym zgodnie z deklaracją mieszka pięć osób, trafiło pięć maseczek. Jeśli Państwo nie otrzymali maseczek, a są zgłoszeni do systemu śmieciowego, prosimy o kontakt z Wydziałem Administracji pod nr tel. 22 512 58 58 lub pisząc na e-mail: a.bielecka@wiazowna.pl.

Nakaz zakrywania nosa i ust obowiązuje od 16 kwietnia aż do odwołania! Ma na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Aby maseczka zdała swój egzamin, należy ją odpowiednio nosić. Nie na brodzie czy pod nosem!

Na noszenie maseczki nie ma wpływu czynność, ale miejsce, w którym się znajdujemy. Robimy to, również biegając, spacerując lub jeżdżąc na rowerze. Twarz zakrywamy wszędzie. Maseczkę możemy zdjąć tylko w lesie. Zdajemy sobie sprawę, że to uciążliwy obowiązek, ale chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich!

Z danej maski może korzystać tylko jedna osoba. Dlatego warto ją oznaczyć. Unikamy dotykania maseczki, którą nosimy na twarzy. Jeśli już to zrobimy, należy od razu umyć ręce. Zdejmując maseczkę, dotykamy jej tylko od tyłu – za troczki lub gumki. Następnie dokładnie myjemy dłonie. Maseczkę można prać w temperaturze minimum 60 stopni (można ją prać z innymi rzeczami) lub wygotować. Po wyschnięciu należy ją uprasować. 

Wszystkie wiadomości na temat wirusa COVID-19 znajdziecie Państwo na naszej stronie: https://tuwiazowna.pl/koronawirus-w-polsce/

Data opublikowania strony: 04/06/2020