bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Maskomat w Wiązownie. Tu pobierzesz maseczkę

Maskomat przy Moim Rynku w Wiązownie

Przy wejściu do hali Targowiska Gminnego “Mój Rynek” w Wiązownie stanął Maskomat, czyli dystrybutor maseczek. Zachęcamy tych, którzy szyją i chcą się podzielić gotowymi maseczkami, aby wkładali do niego te już gotowe. Dzięki temu osoby, które potrzebują, będą mogły przyjść i pobrać wielorazową maseczkę.

Maskomat to inicjatywa małżeństwa lekarzy z Bielska-Białej. Na specjalnej mapie, która znajduje się na stronie https://mapa.maskapolka.pl/page/maskomaty, nanoszone są miejsca, gdzie znajdują się już Maskomaty. Jednak nie tylko. Mogą tam też dodawać znaczniki osoby, które szyją i chciałyby się podzielić swoimi maseczkami z innymi.

Zdecydowaliśmy się przyłączyć do tej akcji. Pierwszy Maskomat stanął przy Targowisku Gminnym “Mój Rynek” w Wiązownie. Zachęcamy wszystkie osoby szyjące maski do wrzucania wykonanych przez siebie produktów, a osoby potrzebujące do ich pobierania. Już trafiły tam maseczki zakupione przez naszą gminę oraz te przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie.

 

Maskomat przy Moim Rynku w Wiązownie

Prosimy, aby wrzucać do Maskomatu maseczki zapakowane pojedynczo w foliowe woreczki. Osoby, które pobiorą maseczkę, powinny ją uprać i wyprasować przed pierwszym użyciem.

Więcej na temat akcji można znaleźć na stronie: https://mapa.maskapolka.pl/

Wszystkie wiadomości na temat wirusa COVID-19 znajdziecie Państwo na naszej stronie: https://tuwiazowna.pl/koronawirus-w-polsce/

Data opublikowania strony: 12/05/2020