bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Masz skończone 60 lat? Zaszczep się czwartą dawką przeciw COVID-19

Ręce w niebieskich rękawiczkach trzymają strzykawkę wbitą w fiolkę

Jeśli masz 60–79 lat, jesteś po pełnym szczepieniu podstawowym i pierwszej dawce przypominającej, możesz przyjąć drugą, przypominającą dawkę. Na szczepienie możesz umówić się po 120 dniach od pierwszej dawki przypominającej.

W tym szczepieniu stosowane są wyłącznie szczepionki mRNA: Comirnaty (Pfizer) lub Spikevax (Moderna). Ministerstwo Zdrowia zaleca szczepienie tym samym preparatem, którym szczepiono nas przy pierwszym szczepieniu przypominającym.

E-skierowanie na szczepienie drugą dawką przypominającą znajdziesz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP.

Na szczepienie możesz się umówić:

  1. przez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl;
  2. przez aplikację mojeIKP: Dowiedz się jak ściągnąć aplikację mojeIKP na telefon;
  3. przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989 w godz. 7.00-18.00;
  4. w wybranym punkcie szczepień – Znajdź punkt szczepień – w obu naszych przychodniach: w Gliniance (: 22 789 97 22) oraz Wiązownie (tel.: 22 789 01 15).

Druga dawka przypominająca wzmacnia ochronę przed zachorowaniem na COVID-19, w tym szczególnie wymagającym hospitalizacji, chroni przed zgonem z powodu COVID-19.

Darmowy transport na szczepienie

Osoby niepełnosprawne i starsze z ograniczeniami ruchowymi mają ogromy problem z przemieszczaniem się mogą skorzystać z dowozu – usługi transportowej door-to-door dla osób z ograniczoną mobilnością w ramach „Mobilnego mieszkańca Gminy Wiązowna”.

Przewozy wykonywane są nieodpłatnie, od poniedziałku do piątku,  z wyłączeniem świąt i innych przewidzianych prawem dni wolnych od pracy, w godz. od 7.30 do 18.30.

Zgłoszenia potrzeby wsparcia w zakresie mobilności należy dokonać dwa dni przed planowanym przejazdem:

  1. telefoniczne do Koordynatora usługi transportowej (tel. 22 512 58 84), w godzinach pracy Urzędu Gminy Wiązowna;
  2. pisząc na e-mail: transport@wiazowna.pl;
  3. osobiście w siedzibie Urzędu Gminy Wiązowna – Wydział Rozwoju Gospodarczego (Pawilon Kultury – ul. Lubelska 53), w godzinach pracy Urzędu;
  4. poprzez aplikację “Mobilny Mieszkaniec”.

Więcej informacji na temat opcji dojazdu można uzyskać u koordynatora usługi transportowej pod nr tel.  22 512 58 84, e-mail: a.golab@wiazowna.pl

Źródło: gov.pl

Data opublikowania strony: 03/08/2022