Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Mazowieckie Barwy Wolontariatu” i „Anioł Wolontariatu” trafiły w ręce naszych seniorów

W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” w Woli Karczewskiej oraz Wolontariatu Międzypokoleniowy otrzymali dwie nagrody za działalność charytatywną.

Seniorzy 5 grudnia zostali laureatami w XIII edycji Konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu” w kategorii: wolontariat seniorów, wolontariat grupowy. Druga nagroda to  „Anioł Wolontariatu” Powiatu Otwockiego 2023. Seniorzy uczestniczyli w galach i osobiście odebrali nagrody, reprezentując tym samym gminę Wiązowna.

Nasi seniorzy to grupa ludzi, która udziela się w akcjach charytatywnych. Przygotowują kawiarenki, od lat wspierają Domowe Dziecięce Hospicjum „Promyczek” czy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przygotowują rękodzieło, które przekazują na licytacje i kiermasze. Promują zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Angażują się w spartakiady i pikniki.  Ważnym elementem są działania dla dzieci: przedstawienia, warsztaty, promowanie czytania. Od lat uczestniczą w „Narodowym Czytaniu”.

Na uwagę zasługuje współpraca z Centrum Wolontariatu, działającym w ramach Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna, które skupia młodzież szkół podstawowych, znajdujących się na terenie gminy.

Seniorzy z Gminy Wiązowna są dowodem na to, że można pomagać w każdym wieku, dając wsparcie i niosąc nadzieję.

Krystyna Motyka-Parzych

Logo "Senior+"

Data opublikowania strony: 06/12/2023