bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Mazowieckie muzea. Cześć już jest otwarta

Biała chata kryta strzechą. Przed nią ogrodzenie i żółte słoneczniki
Biała chata kryta strzechą. Przed nią ogrodzenie i żółte słoneczniki

Część mazowieckich muzeów i skansenów jest już gotowa na ponowne przyjęcie turystów. Ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających, podczas zwiedzania obowiązują określone środki ostrożności. Cały czas można także korzystać z oferty instytucji kultury on-line. 

Na turystów czekają już m.in. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze (park), Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Muzeum Wsi Mazowieckiej w SierpcuMuzeum Mazowieckie w Płocku,  Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Stacja Muzeum (Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie) czy Zamek w Liwie.  

Otwarcie placówek kulturalnych poprzedziły konsultacje ze stacjami sanitarno-epidemiologicznymi. Aby zapewnić gościom bezpieczeństwo, wprowadzono nowe zasady zwiedzania. Dotyczą one powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowania odpowiedniego dystansu, ale też dezynfekcji rąk.

W salach wystawienniczych może przebywać określona liczba osób, kasy zostały odgrodzone, a urządzenia dotykowe wyłączone. Szczegółowe zasady zwiedzania należy sprawdzać na stronach internetowych i w mediach społecznościowych poszczególnych instytucji kultury. 

Do bezpiecznego przyjęcia gości przygotowują się kolejne placówki. Wciąż można je zwiedzać on-line. Wirtualne wystawy, warsztaty, koncerty, ciekawostki czy pomoc w przygotowaniu do matury – to tylko część atrakcji i pomocy dydaktycznych, z których można skorzystać. 

Więcej informacji na stronie www.mazovia.pl 

Data opublikowania strony: 18/05/2020