Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Mazowsze dla seniorów 2022”. Dostaliśmy dotację

Seniorzy z z Dziennego Domu " Senior+" oraz Klubu "Senior+" z Woli Karczewskiej podczas wspólnego ogniska
Seniorzy z z Dziennego Domu " Senior+" oraz Klubu "Senior+" z Woli Karczewskiej podczas wspólnego ogniska

Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał pomoc finansową na 35 zadań będących inicjatywą rad seniorów. Wśród nich znalazł się nasz piknik zdrowotno-integracyjny Rady Seniorów Gminy Wiązowna dla osób 60+ z terenu naszej gminy. Na to zadanie otrzymamy 19 200 zł wsparcia.

Seniorzy 60+ stanowią grupę blisko 3000 osób, zamieszkujących na terenie gminy Wiązowna. Niespełna 30% z nich to osoby aktywne, nie tylko zawodowo, które chętnie angażują się w życie i działania swoich lokalnych społeczności. Rada Seniorów zainicjowała pomysł zorganizowania pikniku zdrowotno-integracyjnego „W zdrowym ciele – zdrowy senior” dla seniorów 60+ z terenów Gminy Wiązowna.

W ramach wydarzenia, które wraz z Radą Seniorów planujemy zorganizować we wrześniu, zaplanowaliśmy prezentacje ofert zajęć dla seniorów, spotkania ze specjalistami zdrowotnymi, badania m.in. w spirobusie, warsztaty artystyczne, zajęcia sportowe, koncerty i występy, rozmowy przy specjałach przygotowanych przez lokalne stowarzyszenia i placówki. Na to zadanie otrzymamy 19 200 zł wsparcia od Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Pełna lista beneficjentów oraz informacja na temat projektu “Mazowsze dla seniorów 2022” dostępna jest na stronie: mazovia.pl

Więcej informacji na temat działań Rady Seniorów Gminy Wiązowna udziela Karol Bronikowski, Wydział Spraw Społecznych, tel. 22 512 58 38, e-mail: k.bronikowski@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 24/06/2022