mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszej bibliotece

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszej bibliotece

Aktorzy zaprezentowali spektakl "Baśniowy pokoik"
Aktorzy zaprezentowali spektakl "Baśniowy pokoik" (Foto: D. Bortkiewicz)

W tym roku Międzynarodowy dzień Postaci z Bajek przypadł w sobotę 5 listopada. Z tej okazji Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna zorganizowała dzieciom spotkanie z postaciami z bajek w opowieściach teatralnych. 7 listopada w filii w Gliniance odbył się spektakl dla dzieci "Baśniowy pokoik" w reżyserii aktorów Agencji Inicjatyw Artystycznych z Warszawy. Na przedstawienie przybyła liczna grupa maluchów wraz z rodzicami ciekawych baśniowych opowieści.

Międzynarodowy dzień Postaci z Bajek to jedno z najsympatyczniejszych świąt. Bajki, baśnie i fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci, pozostają z nimi na długie lata i pomagają im w przezwyciężaniu wielu barier. Baśnie rozbudzają wyobraźnię i pozwalają na odkrycie piękna literatury.

W filii w Gliniance 7 listopada odbył się ogólnodostępny spektakl dla dzieci “Baśniowy pokoik” w reżyserii aktorów Agencji Inicjatyw Artystycznych z Warszawy. Na przedstawienie przybyła liczna grupa maluchów wraz z rodzicami ciekawych baśniowych opowieści. Dzieci obejrzały sztukę o psiej rodzince, o emocjach towarzyszących rodzinnym relacjom, o zaufaniu, przyjaźni, niekończącej się miłości i nadziei.

Główny bohater ambitny piesek Czaruś zabrał z pokoiku wszystkie swoje rzeczy i wyruszył do Miasta Róż po przygodę. Niestety wielki świat do którego podążał bardzo go zaskoczył. Nie miał tam przyjaciół, był wciąż głodny, a w dodatku oblazły go pchełki. Postanawia wrócić do domu nie mając pewności czy w jego domu ktoś na niego czeka. Piesek Czaruś przekonał się, że zawsze może liczyć na rodziców, którzy kochają go bezgraniczną miłością, a psia buda jest miejscem, do którego zawsze może wrócić.

Dorota Bortkiewicz

Data opublikowania strony: 14/11/2022