Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Międzypokoleniowe treningi kulinarne. Seniorzy gotują

Seniorzy z Dziennego Domu “Senior+” postanowili podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi i wspólnie z nimi przygotować coś smacznego. 

Seniorzy z Dziennego Domu “Senior+” zgłosili się do projektu “Treningi Kulinarne – wspólnie dla innych”. W czasie spotkań, które odbywają się w okresie ferii zimowych, razem z wolontariuszami z Centrum Wolontariatu przygotowują potrawy tradycyjne i regionalne, m.in. gołąbki, barszcz ukraiński czy sójki glinieckie.  

Treningi mają charakter międzypokoleniowy, służą wspólnej integracji, poznawaniu się i uczeniu się o sobie nawzajem. Seniorzy dzielą się umiejętnościami kulinarnymi, a wolontariusze podsuwają „nowoczesne przepisy”. Uczestnicy tworzą również rankingi najsmaczniejszych potraw.   

Treningi finansowane prowadzone są ze środków PROW 2014-2020 i potrwają do końca marca. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie – zarówno młodzieży, jak i seniorów – podobne akcje planuje się realizować cyklicznie, będą tylko zmieniać swoją formę oraz tematykę. 

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Krystyna Motyka

 

Data opublikowania strony: 08/02/2019