mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Czujniki jakości powietrza. Mamy dotację z MIWOPiM Mazowsze 2021

Czujniki jakości powietrza. Mamy dotację z MIWOPiM Mazowsze 2021

Czujnik jakości powietrza zamontowany na jednym z okien Urzędu Gminy Wiązowna
Czujnik jakości powietrza zamontowany na jednym z okien Urzędu Gminy Wiązowna (Foto: UG Wiązowna)

Gmina Wiązowna znalazła się na liście beneficjentów, którzy otrzymają dotację w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”.  Na zadanie „Zadbajmy o jakość powietrza na terenie Gminy Wiązowna” dostaniemy blisko 24 tys. zł.

W ramach zadania planujemy kupić i zamontować pięciu czujników – sensorów pomiarowych mierzących stężenie pyłów w powietrzu. Dodatkowo przewidujemy zakup trzech słupków edukacyjno-informacyjnych, które posiadają wbudowany czujnik powietrza i za pomocą sygnalizacji świetlnej informują o jakości powietrza. Czujniki wraz z słupkami informacyjnymi zostaną rozmieszczone w ośmiu miejscowościach na terenie naszej gminy.

Kolejnym elementem zadania „Zadbajmy o jakość powietrza na terenie Gminy Wiązowna” będzie przeprowadzenie kampanii edukacyjnej i informacyjnej, dotyczącej problemu jakim jest zanieczyszczenie powietrza. Na czujniki powietrza dostaniemy 23 945 zł, wartość całego zadania to 47 890 zł.

Każdy mieszkaniec gminy Wiązowna może sprawdzić przez internet, jaka jest jakość powietrza, którym oddycha. Jest to możliwe dzięki czujnikowi, który został zamontowany na jednym z okien Urzędu Gminy Wiązowna. Więcej na ten temat w materiale: Czujnik jakości powietrza. Sprawdź, czym oddychasz

Więcej informacji na temat dofinansowania udziela Olga Nowak – Wydział Rozwoju Gospodarczego, tel. 22 512 58 82, e-mail: o.nowak@wiazowna.pl.

 

Logo programu „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

Data opublikowania strony: 25/05/2021