Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Mistrzostwa Mazowsza Młodzików w Radomiu w tenisie stołowym

Na finałowy turniej tenisa stołowego w Radomiu w kategorii młodzików (2010 i młodsi) zakwalifikowało się pięcioro zawodników z Gminnego Klubu Tenisa Stołowego Wiązowna: Maja Grzybowska, Izabela Bobel, Adam Osica, Maks Kamiński i Wiktor Grzybowski. Dziewczęta wróciły do domu z brązem.

Zawodnicy występowali w singlu, jak i w deblu, grali przeważnie ze starszymi zawodnikami, więc samo zakwalifikowanie dla nich to ogromnym sukces. Najlepszy wynik osiągnęły dziewczyny w deblu, zajmując trzecie miejsce i tym samym zdobywając brązowy medal.

W singlu dziewczyny przegrały z późniejszą zwyciężczynią całego turnieju. Izabela zajęła miejsce 9-12, Maja 5, a u chłopców najlepsze miejsce to 13-16 Adama Osicy, który grając o wejście do czołowej szesnastki ograł turniejową czwórkę. To była największa sensacja turnieju.

Najmłodsi zawodnicy – Maks rocznik 2014 i Wiktor 2015 – za sukces muszą uznać sam udział w Mistrzostwach Mazowsza Młodzików i grę z dużo starszymi zawodnikami. Bardzo dobrze zaprezentowali się w deblu, gdzie urwali seta przyszłym medalistom tych mistrzostw.

Wniosek po turnieju jest jeden mamy utalentowane dzieci i kolejne medale Mistrzostw Mazowsza to tylko kwestia czasu.

Tomasz Grzybowski

Data opublikowania strony: 25/04/2023