bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Młodzi żeglarze z Glinianki. Rejs po Dalmacji

Na początku października odbył się ósmy już morski rejs pod egidą Szkolnej Sekcji Żeglarskiej w Gliniance. Po raz drugi młodzi żeglarze zawitali do Dalmacji.

W skład załogi rejsu weszli: Kazimierz Korzeniowski, Daniel Kaczyński, Julia Witkowska, Julia Poręba, Sandra Paduch, Jan Kasprzak, Jakub Sokal, Bartosz Stec i Jakub Zieliński. Wyprawa rozpoczęła się w Szybeniku. Wypłynęliśmy z portu późnym popołudniem. Nasza trasa prowadziła przez: Komiżę, Zatokę Stiniva, Lastowo, Zatokę Stracińską, Hvar, Trogire, Skradine do Szybenik.

Doskonała pogoda była okazją do licznych kąpieli w ciepłych wodach Adriatyku. Zanurzyliśmy się w kulturze śródziemnomorskiej, podziwiając naturalne krajobrazy, kręte uliczki licznych miasteczek. Zwiedzaliśmy skąpane w słońcu atrakcje turystyczne Chorwacji. Trudno wskazać największą z nich. Uczestnicy wyprawy na długo zapamiętają przepiękne Wodospady Krka i imponujące Jeziora Plitwickie.

Zapoznaliśmy się również z chorwacka kuchnią. Zjedliśmy kolację w lokalnej konobie w Zaklopoticy i świeże mule kupione prosto z hodowli. Rejs miał charakter stażowy, uczniowie uczyli się podstaw żeglarstwa. Do dyspozycji mieliśmy jacht Dufour 460.

A oto garść danych statystycznych: droga rejsu – 215,39 mil morskich, maksymalna prędkość – 8 węzłów, czas żeglugi – 43 godziny.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl
Daniel Kaczyński

Data opublikowania strony: 31/10/2019