bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Mój rynek” trwają prace przy targowisku

Na początku stycznia podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie i wybudowanie targowiska w Wiązownie. Zakończona została faza projektowa, uzyskaliśmy ostateczne pozwolenie na budowę budynku handlowego wraz z niezbędną infrastrukturą. Aktualnie trwają roboty ziemne, wylewanie i zbrojenie ław oraz stóp fundamentowych pod konstrukcję stalową targowiska. Będziemy Państwa na bieżąco informować o postępie prac, zarówno na naszej stronie, jak i w „Powiązaniach”. Obiekt powinien być gotowy do końca czerwca 2019 r. Wewnątrz budynku wybudowanych zostanie dziewięć pawilonów z zapleczem oraz przestrzeń handlowa. Dodatkowo na zewnątrz znajdzie się zadaszone miejsce na handel. Cała inwestycja będzie kosztowała ok. 3,0 mln zł. Tam nasi rolnicy będą mogli sprzedawać produkty rolno – spożywcze, a mieszkańcy kupować świeże warzywa i owoce oraz artykuły spożywcze. W przyszłym roku przedstawimy Państwu zasady wynajmu stoisk.

Warto przypomnieć, że na targowisko pozyskaliśmy środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w wysokości 999 453 zł z projektu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”.

Więcej informacji o wsparciu gminy dla tego zadania udziela Tomasz Mielnicki – Wydział Inwestycji, pok. 209, tel. 22 512 58 63, e-mail: t.mielnicki@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 18/10/2018