mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Mój Rynek” w Wiązownie. Otwarty i dostępny nie tylko w soboty

„Mój Rynek” w Wiązownie. Otwarty i dostępny nie tylko w soboty

Mamy i my – gminne targowisko z prawdziwego zdarzenia. W sobotę 20 lipca do użytku oficjalnie oddano Targowisko Gminne „Mój Rynek” w Wiązownie. To pierwsza tego typu inwestycja na terenie naszej gminy. Mamy nadzieję, że ten nowoczesny i funkcjonalny bazar dobrze będzie służył naszej społeczności.

Otwarcie targowiska ściągnęło do Wiązowny mnóstwo ludzi – mieszkańców naszej gminy i wielu szacownych gości. Byli m.in. Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski, radni powiatowi: Jolanta Koczorowska, Grażyna Kilbach i Paweł Zawada oraz radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Stefan Traczyk. Przybyli przedstawiciele służb mundurowych, a także wiele organizacji pozarządowych. Nie zabrakło również naszych radnych oraz sołtysów i przewodniczących osiedli. Wykonawcy obiektu stawili się w komplecie.

Uroczystego otwarcia gminnego targowiska dokonali wójt Janusz Budny i Przewodnicząca Rady Gminy Wiązowna Renata Falińska. Głos zabrali starosta, radni powiatowi oraz radny sejmiku mazowieckiego. Mamy nadzieję, że ich życzenia, które nam złożyli, szybko się spełnią. Wydarzenie uświetniły występy kapeli podlaskiej oraz naszych „Wawrzynioków” i “Rzakcianek”. Sprzedawcy nie mogli narzekać na brak zainteresowania, bo kolejki ustawiały się niemal cały czas. Ogromnym powodzeniem cieszyły się stoiska naszych Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie można było zakupić np. słynne sójki glinieckie.

Siedem dni w tygodniu

„Mój Rynek” powstał w centrum Wiązowny przy ul. Lubelskiej 33a. Targowisko będzie czynne siedem dni w tygodniu: w dni targowe – czyli środy i soboty – w godz. 5.00 – 13.00, a w pozostałe dni tygodnia w godz. 7.00 – 18.00. Na razie sprzedawcy adaptują pawilony do swoich potrzeb i szukają pracowników, dlatego zapraszają w soboty.

W nowym obiekcie do dyspozycji handlowców jest 51 miejsc handlowych: dziewięć pawilonów, 10 stanowisk przeznaczonych do handlu w hali głównej, 26 stanowisk do handlu pod zadaszeniem, sześć stanowisk przeznaczonych do handlu z samochodu. To ma być przede wszystkim miejsce, w którym handlować będą mogli rolnicy, drobni przetwórcy, rękodzielnicy. W hali nie zabrakło miejsca na sklepy, które funkcjonować będą cały rok.

Wszystkie pawilony są już zarezerwowane. Wkrótce w dni powszednie i w soboty będzie można zaopatrzyć się m.in. w wyroby Cukierni „Wanda”, wędliny z Karczewa i od „Maliny” czy ubrania i torebki w „Sabacie u Eli”. Kolejne punkty są w trakcie urządzania się. Z powodu sezonu urlopowego na razie nie wszystkie są jeszcze czynne lub będą czynne codziennie. Sprzedawcy zapewniają, że w wakacyjne soboty wszystkie pawilony będą otwarte dla kupujących.

Osoby, które chcą handlować na targowisku, mogą skorzystać z opcji jednodniowej lub rezerwacji miejsca na 30 dni. Wystarczy po uprzednim zgłoszeniu do administratora targowiska (tel. 603 233 706) przyjechać i zapłacić opłatę targową (od 5 zł za dzień lub od 50 zł za miesiąc).

Gorąco zachęcamy sprzedawców do wystawiania się na targowisku. To dzięki Wam i Waszym produktom “Mój Rynek” będzie tętnił życiem.

 

Źródło: hernciszfilm/youtube.com

Na targowisko pozyskaliśmy prawie milion złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 2,8 mln zł. Nie udałoby się jej przeprowadzić, gdyby nie wkład z budżetu gminy. Mogliśmy zainwestować w nią ponad 1,8 mln dzięki podatkom, które wszyscy płacimy. Te pieniądze realnie zmieniają naszą rzeczywistość. Pomagają rozwijać i modernizować okolicę.

Więcej informacji o inwestycji udziela Olga Nowak – Wydział Inwestycji, pok. 212, tel. 603 233 706, e-mail: o.nowak@wiazowna.pl

Foto: M. Kloch, I. Trzaska

Data opublikowania strony: 22/07/2019