bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Mój rynek” w Wiązownie. Wyrosła stalowa konstrukcja

Dzięki sprzyjającej aurze na terenie, gdzie powstaje „Mój rynek”, prace idą pełną parą. Aktualnie wznoszona jest stalowa konstrukcja targowiska.

Targowisko w samym centrum Wiązowny to pomysł, który – jak tylko się pojawił – bardzo przypadł do gustu naszym mieszkańcom. Od lat czekają na miejsce, gdzie nasi rolnicy będą mogli sprzedawać produkty rolno-spożywcze, a oni kupować świeże warzywa i owoce czy ekologiczną żywność.

Umowę na projekt oraz budowę targowiska gmina podpisała w styczniu 2018 r. Po zakończeniu fazy projektowej oraz uzyskaniu pozwolenia na budowę pawilonu handlowego wraz z niezbędną infrastrukturą ruszyły roboty ziemne. Tę fazę mamy już za sobą.

Prace na budowie idą pełną parą. Aktualnie wznoszona jest konstrukcja stalowa targowiska. Po niej, jeśli tylko aura będzie nadal tak sprzyjająca, przyjdzie czas na obudowę ścian, pokrycie dachu, wylanie posadzki oraz budowę kotłowni.

Wykonano już kanalizację deszczową, która odprowadzi zarówno wody z terenu targowiska, jak i dróg dojazdowych. Planowo, jeśli tylko nic nie stanie na przeszkodzie, obiekt powinien być gotowy już w czerwcu 2019 r. Wewnątrz budynku powstanie dziewięć pawilonów z zapleczem oraz przestrzeń handlowa. Dodatkowo na zewnątrz znajdzie się zadaszone miejsce na handel.

Cała inwestycja będzie kosztowała ok. 3 mln zł. W 2019 r. przedstawimy Państwu zasady wynajmu stoisk.

Na targowisko pozyskaliśmy środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w wysokości 999 453 zł z projektu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”.

Więcej informacji o wsparciu gminy dla tego zadania udziela inspektor Tomasz Mielnicki – Wydział Inwestycji, pok. 209, tel. 22 512 58 63, e-mail: t.mielnicki@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 23/12/2018