Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Mój Rynek” w Wiązownie. Trwają kontrole

Już w lipcu zrobimy zakupy na naszym Gminnym Targowisku „Mój Rynek” w Wiązownie. Trwają prace wykończeniowe oraz kontrole i odbiory poszczególnych robót. Administrator targowiska (Zakład Gospodarki Komunalnej w Wiązownie) wysyła informacje do osób i podmiotów gospodarczych, które złożyły wnioski dotyczące rezerwacji miejsc.

Prace przy „Moim Rynku” dobiegają końca. Odbywają się kontrole Sanepidu oraz Państwowej Straży Pożarnej. W środku trwają prace wykończeniowe, a na zewnątrz układana jest kostka i powstają podjazdy.

Zakończyła się weryfikacja wniosków chętnych osób oraz podmiotów gospodarczych chcących zarezerwować miejsce handlowe zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz targowiska. Aktualnie administrator targowiska, czyli Zakład Gospodarki Komunalnej, rozsyła pisma z informacjami w tej sprawie. W przypadku stanowisk, gdzie chętnych było więcej niż miejsc, odbędzie się losowanie. Wkrótce o tym Państwa powiadomimy. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 603 233 706. W trybie ciągłym przyjmowane są wciąż wnioski na rezerwację stołów handlowych.

Na “Moim Rynku” pierwsi klienci będą mogli zrobić zakupy już w wakacje. Uroczyste otwarcie planowane jest na 20 lipca. Poszukujemy artystów oraz zespołów ludowych, którzy mogliby uświetnić występem to wydarzenie. Oferty przyjmuje Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, tel. 22 780 41 79 lub e-mail: gok@gok-wiazowna.pl.

„Mój Rynek” powstaje w centrum Wiązowny przy ul. Lubelskiej 33a. Targowisko będzie czynne siedem dni w tygodniu:  w dni targowe – czyli środy i soboty – w godz. 5.00 – 13.00, a w pozostałe dni tygodnia w godz. 7.00 – 18.00.

Do dyspozycji handlowców będzie 51 miejsc handlowych: 9 pawilonów, 10 stanowisk przeznaczonych do handlu w hali głównej, 26 stanowisk do handlu pod zadaszeniem, 6 stanowisk przeznaczonych do handlu z samochodu.

Osoby i podmioty gospodarcze, które chcą handlować na targowisku, będą mogły skorzystać z opcji jednodniowej lub rezerwacji miejsca na 30 dni. Wystarczy po uprzednim zgłoszeniu do administratora targowiska przyjechać, zapłacić opłatę targową (od 5 zł za dzień lub od 50 zł za miesiąc) i już można będzie sprzedawać swój towar.

Na targowisko pozyskaliśmy środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w wysokości 999 453 zł na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 2,8 mln zł.

Więcej informacji udziela Olga Nowak – Wydział Inwestycji, pok. 212, tel. 603 233 706, e-mail: o.nowak@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 19/06/2019