Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Mój Rynek” w Wiązownie. Do 17 maja przyjmujemy wnioski na rezerwację

Prace na targowisku “Mój Rynek” idą pełną parą. Wszystko po to, aby skończyć na czas i otworzyć je w planowanym terminie. Już w wakacje na targu swoje produkty będą mogli sprzedawać lokalni dostawcy. Nabór chętnych rusza 15 kwietnia.

Gminne Targowisko “Mój Rynek”  to coś więcej niż kolejna inwestycja. To niezwykle ważny społecznie projekt, który będzie miejscem integracji mieszkańców i impulsem do rozwoju specyficznego, małego handlu, który ma u nas szansę rozwoju mimo powstawania wielkiego centrum handlowego. Budowa targowiska ruszyła w ubiegłym roku. Pierwsi klienci będą mogli tam zrobić zakupy już w lipcu. “Mój Rynek” powstaje w centrum Wiązowny przy ul. Lubelskiej 33a. Do dyspozycji handlowców będzie 51 miejsc handlowych: 9 pawilonów, 10 stanowisk przeznaczonych do handlu w hali głównej, 26 stanowisk do handlu pod zadaszeniem, 6 stanowisk przeznaczonych do handlu z samochodu.

 

Już 15 kwietnia rusza nabór chętnych osób oraz podmiotów gospodarczych, chcących zarezerwować miejsce handlowe zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz targowiska. Ponad 50 proc. powierzchni przeznaczone będzie do sprzedaży bezpośredniej produktów rolno-spożywczych na preferencyjnych warunkach. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne pod tekstem oraz w naszym urzędzie. Formularz będzie można złożyć osobiście w Biurze Obsługi Mieszkańca. Zakończenie rekrutacji planowane jest na 17 maja. Wyniki naboru zostaną ogłoszone w czerwcu. Targowisko będzie czynne w środy i soboty w godzinach 5.00 – 13.00, a pozostałe dni tygodnia (z pominięciem dni świątecznych) w godzinach 7.00 – 18.00.

Takie targowisko było nam potrzebne od lat. Podobne miejsca funkcjonują w Sulejówku czy Otwocku. W centrum Wiązowny taki handel, w bardzo ograniczonej formie, funkcjonował przed dawnym pawilonem GS. Chcieliśmy jednak to ucywilizować. Mamy nadzieję, że nowoczesna, schludna infrastruktura zachęci klientów do robienia tam zakupów, a sprzedawcom zapewni godne warunki pracy. Wbrew pozorom bazar to nie tylko handel i biznes. Takie miejsce może integrować mieszkańców. To świetna przestrzeń do sąsiedzkich rozmów, do przypadkowych spotkań ze znajomymi z okolicy, które nie odbyłyby się, gdyby nie lokalne zakupy. Jeśli znają Państwo producentów, którzy mogliby sprzedawać swoje towary na targowisku lub są takimi sprzedawcami, zapraszamy do kontaktu!

Na targowisko pozyskaliśmy środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w wysokości 999 453 zł na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 2,8 mln zł.

Więcej informacji udziela Olga Nowak – Wydział Inwestycji, pok. 212, tel. 603 233 706, e-mail: o.nowak@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 10/04/2019