mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina”. Przedstawienie w bibliotece

“Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina”. Przedstawienie w bibliotece

Kilka misiów ustawionych na tle lasu. Przed nimi książki, których bohaterem jest miś
“Nie obejdzie się bez misia”- tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska (Foto: T. Naperty)

Swoje święto 25 listopada obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.Aby wspólnie uczcić to święto do biblioteki w Duchnowie zaprosiliśmy aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, którzy wystawili spektakl „Na misiowych urodzinach – najważniejsza jest rodzina”.

Dla głównej bohaterki widowiska – Misi Matysi, zbliżał się ważny dzień – urodziny. Z tej okazji postanowiła zorganizować przyjęcie i zaprosić na nie najważniejsze osoby – członków rodziny. Okazało się, że rodzina pamiętała o urodzinach, ale wszyscy mieli ważniejsze sprawy…  No właśnie, czy były one ważniejsze niż urodziny Matysi? Na szczęście rodzina zrozumiała swój błąd i wraz z widzami postanowiła zrobić Matysi ogromną niespodziankę.

Przedstawienie niosło ze sobą ważny przekaz – rodzina jest najważniejsza. Członkowie rodziny powinni chcieć siebie nawzajem słuchać, rozumieć, wspierać, pomagać, być blisko w chwilach smutku i radości. Dzieci z zaangażowaniem i radością uczestniczyły w przedstawieniu. Nagrodziły aktorów gromkimi brawami i zrozumiały, jak ważny jest dom rodzinny i relacje z bliskimi.

Popularny miś to członek każdej rodziny, a przede wszystkim bohater książek i opowieści. Wzbudza pozytywne uczucia, nie tylko u dzieci. Zaskarbił sobie miłość ludzi w każdym wieku.

“Nie obejdzie się bez misia”- tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska. Dlatego trudno wyobrazić sobie, żeby pominięto misie w książkach. Sławne i uwielbiane misie przez dzieci to Kubuś Puchatek, Miś Paddington czy nasz Miś Uszatek.

Biblioteka w Wiązownie wraz z filiami w Gliniance i Duchnowie posiadają bogaty zasób książek o misiach. Zapraszamy do lektury.

Teresa Naperty

Data opublikowania strony: 26/11/2021