Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Wiązowna. Miejsce pamięci ustanowione

Sesja Rady Gminy Wiązowna. Przy stołach siedzą mężczyźni i kobiety. Na ścianie godło Polski i herb Gminy Wiązowna.
Sesja Rady Gminy Wiązowna. (Foto: UG Wiązowna)

Podczas nadzwyczajnej sesji, która odbyła się 17 marca radni zdecydowali o przyjęciu 3 projektów uchwał. Głównym powodem zwołania sesji było podjęcie decyzji o miejscu, w którym znajdzie się pomnik Hanny Chrzanowskiej.

Podczas sesji radni zajęli się również zmianami budżetowymi wynikającymi z konieczności dostosowania planów i wydatków do aktualnych potrzeb. Najistotniejsze z nich to zwiększenie planu dochodów i wydatków o kwotę 180 029,00 zł w związku z umową zawartą na realizację przedsięwzięcia pn. „Jedność w różnorodności” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.

Następnie Rada zajęła się projektem uchwały w sprawie ustanowienia pomnika – miejsca pamięci w związku z planowaną budową pomnika upamiętniającego błogosławioną Hannę Chrzanowską, która znacząco zapisała się w historii Narodu i Państwa Polskiego.

Podjęte uchwały znajdą Państwo pod tekstem. Szczegółowych informacji o sesji udziela Dominika Twardziak – Wydział Spraw Społecznych, tel. 22 512 58 33, e-mail: d.twardziak@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 20/03/2023