mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Wiązowna. Ostatnie zmiany w budżecie na 2021 rok

Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Wiązowna. Ostatnie zmiany w budżecie na 2021 rok

Sesja nadzwyczajna Rady Gminy Wiązowna 30 grudnia 2021 r.
Sesja Rady Gminy Wiązowna (Foto: UG Wiązowna)

Nadzwyczajna sesja Rady Gminy Wiązowna odbyła się 30 grudnia. W przedostatnim dniu roku radni zdecydowali o ostatnich zmianach w budżecie na 2021 r.

Główny powód zwołania nadzwyczajnej sesji to konieczność dokonania zmian w uchwale dotyczącej wydatków z budżetu gminy, które nie wygasną w 2021 r. Wprowadzono kolejne zadanie inwestycyjne – budowę pętli autobusowej w Kącku. Ustalono ostateczny termin realizacji na 31 maja 2022 r. Przesunięcie wydatków na budowę pętli w Kącku wiązało się z warunkami pogodowymi, które nie pozwoliły na kontynuowanie prac.

Rani zdecydowali również o zmianach w budżecie gminy. Zwiększono m.in. plan wydatków o kwotę 416 388,74 zł w związku ze stwierdzonymi wadami, przez które niemożliwe było odebranie w 2021 r. inwestycji „Doprojektowanie i wybudowanie kanalizacji w Wiązownie ul. Projektowana”. Dalszą koordynacją zadania zajmie się Wydział Inwestycji Urzędu Gminy Wiązowna, który zastąpi Zakład Gospodarki Komunalnej (od 1 stycznia HYDRODUKT sp. z o. o.). W związku ze zmianą koordynatora inwestycji zmniejszono plan dotacji dla Spółki HYDRODUKT o kwotę 416 388,74 zł.

Więcej szczegółów znajdą Państwo pod tekstem – w  podjętych uchwałach. Transmisja z obrad dostępna jest na portalu mieszkańca wiazowna.esesja.pl, gdzie dostępne są także materiały z prac rady.

Szczegółowych informacji o sesji udziela Dominika Twardziak – Wydział Spraw Społecznych, tel. 22 512 58 33, e-mail: d.twardziak@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 04/01/2022