bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nagrody dla przedsiębiorców z naszej gminy

Przedsiębiorcy z naszej gminy zostali uhonorowani na Gali Biznesu VI Forum Gospodarczego Powiatu Otwockiego nagrodami w ramach konkursu Buzdygan Marszałka Bielińskiego przyznawanymi przez Starostę Otwockiego oraz konkursu dla Najlepszych Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych Powiatu Otwockiego przyznawanymi przez Rektora Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie.

Celem konkursów jest promowanie najlepszych przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych. Wyróżnia się w nim podmioty stawiające na inwestycje oraz innowacje. Projekt wspiera również wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw.

Firmą roku za działalność, która pozytywnie wpływa na rozwój powiatu otwockiego oraz wzrost konkurencyjności na lokalnym rynku zostało NTT System S.A., której współzałożycielem i prezesem jest Tadeusz Kurek. Warto podkreślić, że NTT System producent i dystrybutor sprzętu IT jest obecnie jedną z nielicznych polskich firm informatycznych z tak bogatym doświadczeniem, sięgającym początków transformacji w naszym kraju.

Wyróżnienie w kategorii Pracodawca roku za przeciwdziałanie bezrobociu na terenie powiatu otwockiego i aktywizacji lokalnego rynku pracy otrzymała firma ATS Display Sp. z o.o. Wśród przedsiębiorców udzielających pomocy finansowej lub materialnej na rzecz osób potrzebujących, organizacji społecznych oraz rozwoju poszczególnych dziedzin życia społecznego na terenie powiatu otwockiego wyróżnienie otrzymał Prefagbud S.A.

Wśród firm nominowanych do nagrody Innowatora roku doceniona została firma Dakoma Sp. z o.o. W tej kategorii, nagrody otrzymują przedsiębiorcy zajmujący się wprowadzaniem nowych rozwiązań technologicznych, które usprawniają pracę przedsiębiorstwa, ulepszają produkty, stosują nowoczesne metody pracy, a także udzielają się w przedsięwzięciach badawczych i celowych przy współpracy z ośrodkami naukowymi.

Pracodawcy działający w zakresie mikro przedsiębiorczości, którzy zatrudniają rodzinę i bliskich oraz szczególnie uwzględniają prawa rodziców — pracowników otrzymują wyróżnienia w kategorii Biznes Rodzinny. Wśród nich znalazła się firma Ogrodnictwo Wiśniewski Jacek Junior Sp. z o.o. Wśród organizacji pozarządowych wyróżniających się największą aktywnością w ramach swojej działalności oraz zaangażowaniem społecznym wyróżnienie otrzymało OSP Malcanów.

Jesteśmy szczególnie dumni, że po raz kolejny Buzdygan Marszałka Bielińskiego trafił do naszej gminy i że tak wiele naszych przedsiębiorców otrzymało wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

Na zdjęciu: Wójt Janusz Budny i Tadeusz Kurek Prezes firmy NTT System S.A. nagrodzonej „Buzdyganem Marszałka Bielińskiego”.

Data opublikowania strony: 23/11/2018