mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nagrody “Złoty Wiąz”. Święto lokalnego biznesu

Nagrody “Złoty Wiąz”. Święto lokalnego biznesu

To był wyjątkowy wieczór, prawdziwe święto lokalnego biznesu. W sali bankietowej Raj w Dziechcińcu 18 listopada podczas uroczystej gali po raz szósty uhonorowaliśmy najlepszych przedsiębiorców z terenu naszej gminy oraz tych, którzy wyróżniają się w swojej działalności społecznej. Wręczono też wyróżnienie „Złoty Wiąz Wolności” oraz tytuły „Zasłużony dla Gminy Wiązowna”.

Na początku tego szczególnego wieczoru Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny uhonorował „Złotym Wiązem Wolności” prof. dr hab. Jarosława Pinkasa w uznaniu za tworzenie podstaw demokracji w Polsce oraz za działania społeczne na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i tworzenie godnych warunków dla rozwoju służby zdrowia, jak również za ochronę ludzkiego zdrowia i życia oraz gotowości do niesienia pomocy.

Nagroda “Złoty Wiąz” została ustanowiona przez wójta Janusza Budnego w dowód uznania dla najlepszych przedsiębiorców z naszej okolicy i jednocześnie jako podziękowanie za wkład lokalnego biznesu w rozwój gminy.

– Jestem bardzo wdzięczny za przyczynianie się do rozwoju naszej gminy. Tym bardziej w czasach trudnych dla nas wszystkich. Obostrzenia i nowe zasady wprowadzone przez panującą pandemię koronawirusa nauczyły nas życia według nowych, nieznanych nam standardów. Szczególnie odczuł to biznes – podkreślił wójt w swoim wystąpieniu. – To między innymi dzięki takim firmom, jak wasze Gmina Wiązowna rozwija się w tak szybkim tempie. W ostatnim rankingu samorządowców „Rzeczypospolitej” za rok 2020, zajęliśmy 34 miejsce wśród 1533 samorządów wiejskich. To jest również Państwa sukces, bez tak dobrze rozwiniętego biznesu na terenie naszej gminy, tak wysoka lokata byłaby trudna do zdobycia.

Do konkursu o nagrodę Wójta Gminy Wiązowna „Złoty Wiąz” wnioski złożyli sami przedsiębiorcy, nominowali ich mieszkańcy i działające u nas instytucje – za wszystkie bardzo dziękujemy. Spośród nich kapituła konkursowa wybrała firmy do nominacji, przedstawiając wójtowi propozycję nagrodzonych.

W kategorii „Mała Firma roku” nagrodę “Złoty Wiąz” przyznano firmie Auto Koczyk, a wyróżniania trafiły do MIBAR Michał Barcicki oraz Sklepu Spożywczo-Przemysłowego Kobza Marzena.

„Pracodawcą roku” została firma KGL S.A., zaś wyróżnienia otrzymały firmy SPECBRUK Magdalena Laskus oraz HEBAN.

W kategoria “Innowacyjna Firma roku” zwyciężyło Gospodarstwo Sadownicze Maciej Szwedo. Wyróżniania trafiły do AMK Group Rękawek, Kondraciuk oraz NTT System.

Nagrodę w kategorii „Nestor biznesu” przyznano firmie „Wanda – Wypieki z Otwocka”, zaś wyróżniania firmom PPH CHANTAL oraz DAKOMA.

Statuetka zwycięzcy w kategorii „Filantrop roku” powędrowała do Polskich Sieci Elektroenergetycznych, a wyróżniania odebrały firmy WARBUD oraz Cross Poland.

„Liderem ekonomii społecznej” został Uczniowski Klub Sportowy „FAST – STEP”. Wyróżniania trafiły do Fundacji „To lubię” oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego Zakręt.

Nagrodą specjalną Wójt Gminy Wiązowna uhonorował Centrum Wolontariatu Radiówek oraz Lokalną Grupę Działania Natura i Kultura.

Ostatnimi wyróżnieniami, jakie wręczono, były tytuły „Zasłużony dla Gminy Wiązowna”. Trafiły one do Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Pawła Dzierżaka oraz Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji do spraw logistyki Włodzimierza Pietronia za zaangażowanie w działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Wiązowna.

Wieczór umilił zebranym występ Jadwigi Kłapa-Zareckiej z zespołem. Pani Jadwiga to kompozytorka jazzowa, wokalistka, pomysłodawczyni projektu „Jadźka Kłapa”, autorka muzyki do serialu dokumentalnego „Lekarze”, a zarazem jego bohaterka, laureatka opolskich „SuperDebiutów” oraz… lekarka. Pani Jadwiga mieszka, wraz z mężem Pawłem Zareckim, na terenie naszej gminy. Paweł Zarecki jest znanym muzykiem, kompozytorem, aranżerem, producentem.

Zachęcamy do przeglądania zakładki „Dla firm”, w której zamieszczamy informacje i porady dla biznesu. W „Powiązaniach” są specjalne strony na informacje dla i od naszych przedsiębiorców. Polecamy!

Data opublikowania strony: 19/11/2021