bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Najbardziej cyfrowa gmina Narodowego Spisu Powszechnego. Jesteśmy w czołówce

Wójt Janusz Budny odbiera z rąk przedstawiciela GUS dyplom oraz nagrodę - 6 laptopów. Towarzyszą mu zastępca Anna Sikora i starszy specjalista Edyta Brońka.
Wójt Janusz Budny odbiera z rąk przedstawiciela GUS dyplom oraz nagrodę - 6 laptopów. Towarzyszą mu zastępca Anna Sikora i główny specjalista Edyta Brońka (Foto: UG Wiązowna)

Konkurs prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań został rozstrzygnięty. Nasza gmina znalazła się w gronie 96 laureatów.

Przedstawiciele Głównego Urzędu Statystyczny odwiedzili w czwartek 26 maja Urząd Gminy Wiązowna, aby przekazać nagrodę, którą zdobyliśmy w konkursie prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę  Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Konkurs, który trwał od 15 lipca do 30 września 2021 r., miał nagrodzić najbardziej aktywne gminy w promowaniu idei samospisu mieszkańców przez internet.

Znaleźliśmy się w gronie 96 laureatów z całej Polski wybranych spośród ponad 700 gmin! Zajęliśmy piąte miejsce na Mazowszu i w nagrodę otrzymaliśmy sześć laptopów. Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie https://spis.gov.pl/cyfrowa-gmina-nsp-2021/

Według wstępnych wyników spisu populacja ludności Rzeczypospolitej Polskiej liczyła 38 179,8 tys. osób. Liczba ludności Polski była mniejsza o 0,9% w porównaniu z wynikami spisu 2011 r. Na terenie Polski zlokalizowanych było 15,2 mln mieszkań. Liczba mieszkań zwiększyła się o 12,6% w porównaniu ze spisem z 2011 r. Pełen wstępny raport dostępny jest na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.

Data opublikowania strony: 26/05/2022