Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Native speaker w szkole w Gliniance

Szkolna klasa. Przy ławkach ustawionych w dwóch rzędach siedzą uczniowie. Po środku sto ciemnoskóra kobieta w żółtej koszulce. tłumaczy coś.
Warsztaty z native speakerami pozwalają przełamywać barierę językową, rozbudzają w uczniach pasję do nauki języków obcych (Foto: SP Glinianka)

Szkoła Podstawowa w Gliniance, dzięki współpracy z największą szkołą językową online w Polsce Tutlo, zrealizowała darmowy program rozwoju języka angielskiego dla uczniów pt.: „Native speaker Tutlo w mojej szkole”.

W ramach projektu 12 i 13 czerwca odbyły się  po 2 godziny warsztatów w klasach 4-8. Jedna godzina w klasie i jedna godzina online indywidualnie  z native speakerem. Warsztaty poprowadziła Pani Koleka Jajula  z Republiki Południowej Afryki. Uczniowie bardzo chętnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyli zarówno   w spotkaniach „na żywo” jak i zajęciach online.

Warsztaty z native speakerami pozwalają przełamywać barierę językową,  rozbudzają  w uczniach pasję do nauki języków obcych. Ponadto program ma na celu zwiększenie zaangażowania uczniów szkół podstawowych w naukę języków, wyrównywanie szans, wspieranie szkół i nauczycieli  w rozwijaniu umiejętności mówienia po angielsku. W kolejnym etapie projektu uczniowie klas 4-8 otrzymają dwie darmowe, indywidualne  lekcji online na platformie Tutlo do wykorzystania w najbliższym czasie.

Projekt odbył się z inicjatywy Centrum Usług Wspólnych Gminy Wiązowna.

Nad przebiegiem całego wydarzenia czuwała Sandra Witowska ze szkoły Tutlo. Szkolnym koordynatorem warsztatów była Barbara Zupan we współpracy z Katarzyną Dąbrowską-Salzman, Anetą Stankiewicz, Piotrem Kotnisem oraz Agnieszką Skuzą.

Dwie emotikonki uśmiechnięte. Napis Tutlo

Data opublikowania strony: 27/06/2023