mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Nie jesteś sam! Zadzwoń, pomożemy Ci przetrwać trudny czas

Nie jesteś sam! Zadzwoń, pomożemy Ci przetrwać trudny czas

Baner z napisem bezpłatne wsparcie psychologa. W tle liście wiązu. nad napisem grafika - dwie ręce i głowa
Zadzwoń! Nasz psycholog czeka (Foto: UG Wiązowna)

Ludzie pozamykani w domach. Media bez przerwy relacjonujące rozwój pandemii. Ograniczony kontakt z bliskimi i sąsiadami – w takich warunkach strach i niepewność mogą dokuczać na co dzień. Dlatego jeśli nie masz z kim porozmawiać, potrzebujesz wsparcia, boisz się, a może nurtują Cię pytania, których nie masz komu zadać – zadzwoń.

Nasi dyżurni psychologowie pomogą Ci przetrwać czas zagrożenia koronawirusem. Są w kryzysie po to, żeby wysłuchać, wesprzeć, poradzić. Nie wstydź się i zadzwoń, jeśli czujesz taką potrzebę.

DYŻUR PSYCHOLOGÓW – PON-PT W GODZ. 8.00 – 16.00, TEL. 607 705 805

Pomocy udzielają pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Radiówku. Mają doświadczenie w pracy z lękiem czy depresją, dlatego warto skorzystać z ich wiedzy i poprosić o wsparcie.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił też pomoc w zakupach dla osób starszych lub w kwarantannie, które nie powinny teraz wychodzić z domów. Jeśli w Twoim otoczeniu nie ma nikogo, kto mógłby zrobić Ci zakupy  – zadzwoń do nas, dostarczymy Ci niezbędne jedzenie.

DZWOŃ PO POMOC

Wola Karczewska, Wola Ducka, Kopki, Lipowo, Emów – tel. 607 390 499

Glinianka, Kruszówiec, Poręby, Bolesławów, Rzakta, Czarnówka – tel. 607 390 586

Żanęcin, Radiówek, Rudka, Dziechciniec, Malcanów, Pęclin – tel. 607 390 547

Wiązowna – tel. 607 390 961

Zakręt, Michałówek, Izabela, Majdan, Zagórze – 607 380 434

Duchnów, Boryszew, Stefanówka, Kąck, Góraszka – tel. 607 390 737

Z pomocy można też skorzystać w ramach ogólnopolskiej akcji “Wspieraj seniora”. Program obejmuje osoby powyżej 70 roku życia, które zdecydowały się na pozostanie w domu, dla własnego bezpieczeństwa w czasie pandemii. W szczególnych przypadkach, pomoc może być udzielona osobie poniżej 70 roku życia. Seniorzy mogą korzystać od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00 – 21.00 z ogólnopolskiej linii 22 505 11 11.

Program zakłada dostarczenie niezbędnych produktów do domu seniora. Mogą to być artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Możesz również poprosić o pomoc np. w sprawach urzędowych (jeżeli ich zakres nie wymaga Twoich upoważnień lub udostępnienia danych wrażliwych), wyprowadzenie psa, itp. Zakres usług na rzecz osoby starszej jest ograniczony tzw. dystansem sanitarnym (np. nie możesz poprosić o usługę sprzątnięcia mieszkania). Wiecej informacji na temat programu można znaleźć na stronie GOPS.

Koronawirus jest najbardziej niebezpieczny dla osób starszych i ze słabą odpornością, dlatego dbaj teraz o siebie wyjątkowo. Najlepiej nie wychodź z domu. Ale nie wstydź się prosić o pomoc. Możesz liczyć na wiele osób, daj nam tylko znać, czego potrzebujesz. Ten trudny czas wkrótce minie, ale teraz trzeba być bardzo ostrożnym.

Uwaga! Bądź czujny. Wielu przestępców będzie teraz chciało wykorzystać to, że na ulicach jest mniej ludzi. Nie otwieraj nieznajomym. Nie płać za żadne usługi rzekomo związane z poprawą Twojego bezpieczeństwa. Nie podawaj przez telefon nieznajomym ludziom żadnych informacji na swój temat.

Bądźmy w kontakcie!

Urząd Gminy Wiązowna

tel. 603 703 660 (czynny całą dobę)

Data opublikowania strony: 01/12/2020