mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Ureguluj zaległości. Rozpocznij Nowy Rok z czystym kontem

Ureguluj zaległości. Rozpocznij Nowy Rok z czystym kontem

Banknoty 100, 50, 20 i 200 złotowe w tle formularz PIT
Co roku do końca kwietnia należy rozliczyć swój PIT w Urzędzie Skarbowym (Foto: pixabay.com)

1 stycznia już za chwilę. Nowy Rok warto rozpocząć z „czystym kontem”. Jeśli masz jakieś zaległości w płatnościach, warto je uregulować jak najszybciej.

Gdy pojawią się pierwsze zaległości w spłatach, nieważna staje się ich przyczyna. Trzeba zrobić wszystko, aby jak najszybciej uregulować swój dług, bo ten zacznie narastać. I za jakiś czas może okazać się, że jesteśmy w poważnych tarapatach.

Pamiętajmy o tym, że nie zawsze otrzymamy informację o tym, że czegoś nie opłaciliśmy. Dopiero gdy zaległość zrobi się spora, wierzyciele – banki, urząd skarbowy, ZUS, spółdzielnia czy urzędy – upomną się o swoje należności. Z tego też powodu warto kontrolować swoje płatności. Jak? Najprostsza metoda to prowadzić zeszyt lub plik w komputerze czy telefonie, do którego będziemy co miesiąc wpisywać swoje stałe zobowiązania i zaznaczać, że zostały uregulowane.

Jeśli nie mamy pewności, czy coś zostało opłacone, czy też nie, jak najszybciej powinniśmy skontaktować się z daną instytucją, by pozyskać taką informację. Do stałych zobowiązań mieszkańców naszej gminy należą opłaty za wodę, śmieci, kanalizację oraz podatek od nieruchomości.

Ureguluj zaległy podatek i opłatę za śmieci

Jeśli nie jesteś pewien, czy zapłaciłeś za wywóz śmieci, zadzwoń lub napisz do Wydziału Środowiska i Nieruchomości –  tel. 22 512 58 25 lub e-mail: e.cieslicka@wiazowna.pl. Tam uzyskasz szczegółowe informacje na temat wysokości stawek i zaległości oraz otrzymasz indywidualny numer konta, na który należy wnieść opłatę. Jeśli nie zgłosiłeś się i nie złożyłeś deklaracji śmieciowej – zrób to już dziś. Deklarację można pobrać z naszej strony, jest w zakładce: Załatw sprawę w urzędzie/Śmieci

Podobnie jest w przypadku podatków od nieruchomości. Nie masz pewności, czy uregulowałeś należność? Wszelkich informacji na temat wysokości stawek oraz zaległości podatkowych udziela nasz Wydział Podatków. Zadzwoń (22 512 58 72 lub 22 512 58 73), a dowiesz się, ile musisz zapłacić oraz na jakie konto powinieneś wnieść opłatę.

Wszelkiego rodzaju płatności – w przypadku naszego urzędu – można dokonywać, robiąc przelew – ważne, aby znać swój indywidualny numer konta, który jest przypisany do nieruchomości  – płacąc gotówką w banku lub kartą na miejscu w urzędzie w Biurze Obsługi Mieszkańca. Jesteśmy czynni w poniedziałki w godz. 10.00 – 18.00, a od wtorku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

Data opublikowania strony: 28/12/2021