Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Noc Bibliotek 2022 w Wiązownie. Pod hasłem “To się musi powieść”

Tegoroczna akcja Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”, która odbyła się 30 września, przygotowana przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna była pełna różnych atrakcji.

O tym, co może się wydarzyć nocą w bibliotece w Wiązownie przekonali się uczestnicy wydarzenia. Dzieci wzięły udział w warsztatach z tworzenia książki i kaligrafii, które poprowadziła pani Joanna Tyluś Malak z Wydawnictwa Kurza Stopka. Poznały techniki i sposoby tworzenia różnych obrazów w książce, także ruchomych.  Szukały pomysłu na fabułę do własnoręcznie zrobionej książki i zapisywały ją pismem tradycyjnym lub na prawdziwej maszynie do pisania.

W miarę upływu czasu powstawały książki prosto z dziecięcych wyobraźni kolorowe, obrazkowe, o zwierzętach i przyrodzie. Dzieci dały się ponieść własnym pomysłom z dumą przekonując się, że powstanie książki musi się powieść i że to naprawdę jest możliwe. I tak się stało. Książki powstały. Trudno było przerwać artystyczne inspiracje. Młodzi artyści otrzymali od nas gratulacje oraz zachętę do poznawania i czytania książek.

Po warsztatach na dzieci czekała niespodzianka. Wspólnie zjedliśmy kolację, a następnie obejrzeliśmy film pt. “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.

Do biblioteki zawsze warto zajrzeć. Zapraszamy serdecznie tych, którzy nie są jeszcze czytelnikami. Mamy dla Was jeszcze wiele ciekawych propozycji , nie tylko książkowych.

Dorota Bortkiewicz

Data opublikowania strony: 04/10/2022