mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nowa linia autobusowa. Startuje 21 października!

Nowa linia autobusowa. Startuje 21 października!

Schemat połączeń nowej linii autobusowej Dobrzyniec - Wiązowna - Otwock

Mamy doskonałą wiadomość dla naszych mieszkańców! Nie od 1 listopada, a od czwartku 21 października rusza nowa linia autobusowa D1 na trasie Dobrzyniec – Żanęcin – Otwock.

Stały rozwój komunikacji autobusowej jest jednym z priorytetów samorządu Gminy Wiązowna, jak również i naszego powiatu. Dzięki łatwiejszym połączeniom komunikacyjnym podnosi się jakość życia mieszkańców, otwiera dostęp do placówek oświatowych i nowych miejsc pracy, zwiększa dostęp do ośrodków kultury czy miejsc rekreacji. Wniosek o nową linię wystosował wicestarosta i nasz mieszkaniec Paweł Zawada. Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście: Nowa linia autobusowa. Może ruszyć już od listopada

Trasa nowej linii D1 będzie prowadzić przez miejscowości: Dobrzyniec, Bolesławów, Czarnówkę, Gliniankę, Lipowo, Malcanów, Dziechciniec, Żanęcin, Rudkę, Wólkę Mlądzką i Otwock. Rozkład jazdy znajdą Państwo pod tekstem. Organizatorem publicznego transportu jest Powiat Otwocki, zaś operatorem firma Usługi Transportowe Janusz Wołoszka.

Dzięki nowej linii naszym młodym mieszkańcom umożliwi się bezpośredni, stały i bezpieczny dojazd do szkół. Za sprawą nowej linii nasi mieszkańcy będą mieli również ułatwiony dostęp do specjalistycznych placówek medycznych i szpitali zlokalizowanych na terenie Otwocka. Nowa usługa komunikacyjna umożliwi im także łatwiejszy dostęp do Urzędu Pracy, Starostwa Powiatowego w Otwocku czy Biura Paszportowego.

Więcej informacji na temat komunikacji udziela Karol Bronikowski, Wydział Spraw Społecznych, tel. 22 512 58 38, e-mail: k.bronikowski@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 20/10/2021