Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nowa świetlica w Góraszce. Budowa ruszy w 2024 r.

Wizualizacja budynku świetlicy w Rzakcie
Nasze świetlice powstają według jednego, modyfikowanego zależnie od potrzeb, projektu

W roku 2024 w Góraszce powstanie kolejna, ósma już świetlica wiejska realizowana w ramach programu tworzenia sieci świetlic wiejskich na terenie gminy Wiązowna.

Nowa świetlica zastąpi stary, drewniany budynek, który jest u kresu trwałości technicznej. Z pewnością nowa świetlica będzie miejscem jeszcze większej integracji mieszkańców, realizacji ciekawych zajęć rekreacyjnych i miłym miejscem na spędzanie wolnego czasu.

W ramach inwestycji powstanie parterowy budynek o powierzchni ponad 90 m kw., na którą składają się: sala świetlicy (aula), pomieszczenie socjalno-kuchenne, sanitariaty oraz pomieszczenie gospodarcze.

Główne wejście do budynku będzie wyposażone w pochylnię, dzięki której do budynku bez problemu dostaną się osoby niepełnosprawne. Obiekt jednocześnie pomieści 50 użytkowników.

Wraz z przyległym terenem: pumptruckiem, placem zabaw dla dzieci, siłownią plenerową i wiatą będzie to ciekawe miejsce w sołectwie Góraszka. Świetlicę zrealizuje firma SSGroup Sp. z o.o., która została wyłoniona w przetargu.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w grudniu bieżącego roku, natomiast planowany termin zakończenia robót budowlanych i uzyskania pozwolenia na użytkowanie to sierpień 2024 r.  Będziemy jeszcze informować o postępie prac na tej inwestycji.

Więcej informacji udziela Emilia Szaruga – Wydział Inwestycji, tel. 22 512 58 61, e-mail: e.szaruga@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 12/10/2023