bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nowe linie autobusowe W11 i W12 zaczną kursować od 1 marca

Nowe trasy autobusów na terenie gminy Wiązowna
Nowe trasy autobusów na terenie gminy Wiązowna (Grafika: UG Wiązowna)

Gmina Wiązowna, w ramach Związku Powiatowo-Gminnego „Otwockie Przewozy Gminno-Powiatowe”, uruchomia od 1 marca nowe połączenia autobusowe. Będą one uzupełnieniem linii realizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie na tych trasach.

Dziękujemy za wszelkie uwagi, które przesłali Państwo do Urzędu Gminy Wiązowna, dotyczące nowych linii autobusowych. Uwzględniliśmy te, które dotyczyły godzin kursowania W11 i W12.

Nowe linie obsługiwać będzie firma UTJ Wołoszka. Finansowanie pochodzić będzie ze środków budżetu Gminy Wiązowna oraz Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Linia W11 będzie kursować na trasie: Wola Karczewska – Wola Ducka – Dobrzyniec – Pęclin – Wiązowna. Od 20 lutego ze względu na remont i przebudowę zamknięta jest dla ruchu droga powiatowa nr 2710W – ul. Mostów w miejscowości Wola Ducka i Wola Karczewska na odcinku od trasy S17 do mostu na rzece Świder. Przewidywany termin otwarcia drogi to 31 marca. W związku z powyższym autobus W11 w tych dniach będzie dojeżdżał ul. Słoneczną do starego odcinka drogi DK17 i zawracał  przy skrzyżowaniu ul. Słonecznej i starej drogi DK17.

Linia W12 będzie zaś kursować na trasie: Michałówek – Zakręt – Majdan – Wiązowna – Radiówek.

Poniżej znajdą Państwo rozkłady jazdy obowiązujące o 1 marca oraz cenniki biletów autobusowych. Można znaleźć je także na stronie przewoźnika: woloszka.com.pl

Na wszelkie pytania związane z komunikacją miejską odpowiada Karol Bronikowski, Wydział Spraw Społecznych, tel. 22 512 58 38, e-mail: k.bronikowski@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 27/02/2023