bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nowy posterunek policji w Wiązownie. Kiedy otwarcie?

Fragment samochodu policyjnego. biały napis policja na niebieskim pasie
Policja z Wiązowny, Józefowa i Otwocka na co dzień dba o nasze bezpieczeństwo (Foto: pixabay.com)

Trwają prace przy budowie nowego posterunku policji w Wiązownie. Otwarcie zaplanowano na maj 2021 r., ale są duże szanse, że policjanci przeniosą się do niego wcześniej.

Całkowity koszt inwestycji jest szacowany na kwotę 6 004 868 zł, z czego wkład Gminy Wiązowna to 1,3 mln zł. Nowy posterunek znacznie poprawi warunki pracy funkcjonariuszy i obsługi petentów. Będzie w nim docelowo pracowało 25 funkcjonariuszy.

W środku w ramach projektu powstają m in. dyżurka, magazyn uzbrojenia, sala odpraw wyposażona w system multimedialny, szatnia damska i męska wyposażona w łazienki z prysznicami, archiwa, pomieszczenia techniczne, pokoje służbowe zapewniające zachowanie poufności rozmów, pomieszczenie socjalne, pokój do obsługi interesantów oraz łazienka dla interesantów. Ponadto policjanci będą mieli do dyspozycji garaż z pomieszczeniem gospodarczym. Cały budynek będzie wyposażony w monitoring zewnętrzny i wewnętrzny oraz system alarmowy. W budynku zamontowano wentylację mechaniczną.

Przed budynkiem znajdzie się monitorowany parking dla samochodów oraz stojak na rowery. Pojazdy służbowe będą miał swój wewnętrzny parking z bramą otwieraną pilotem. Powstają również maszty nadawcze do radiostacji, które usprawnią łączność radiową. Całe wyposażenie i sprzęt pozwolą na wygodną i sprawną pracę.

sierż. sztab. Paulina Harabin 

Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku

Data opublikowania strony: 26/11/2020