bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Obchody Dnia Zwycięstwa. Symboliczna uroczystość

76 lat temu zakończyła się II Wojna Światowa, jedno z najkrwawszych wydarzeń w historii Polski. Gmina Wiązowna była czynnym bohaterem tych najtragiczniejszych dni. Przedstawiciele naszej gminy złożyli wiązanki oraz zapalili symboliczne znicze w miejscach upamiętniających bohaterów tamtych dni.

Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku zrezygnowaliśmy z uroczystych obchodów Dnia Zwycięstwa. Nasi samorządowcy, przedstawiciele rady oraz urzędu gminy złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem na skwerze im. Stefana Grota – Roweckiego oraz na cmentarzu w Wiązownie na grobach żołnierzy poległych w walce z hitlerowskim okupantem. Zapalili też znicze i uczcili minutą ciszy pamięć bohaterów tamtych dni.

– “Obchodząc Dzień Zwycięstwa, czynimy to z radością i dumą. Jesteśmy odpowiedzialni za przechowywanie i przekazywanie pamięci o bohaterskich czynach naszych przodków, o wierze w niepodległość i suwerenność każdego państwa, o ofierze życia ich obywateli. O tych, których nazwiska wyryte są na pamiątkowych tablicach, tu, w centrum Wiązowny i wielu miejscach na terenie naszej gminy” – powiedział Janusz Budny, Wójt Gminy Wiązowna.

Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, w reżimie sanitarnym, zorganizował „Historyczny rajd rowerowy”. Jego uczestnicy wzięli udział w symbolicznej uroczystości na skwerze, a następnie spod Pawilonu Kultury wyruszyli w trasę, podczas której odwiedzili miejsca pamięci położone na terenie naszej gminy.

Data opublikowania strony: 10/05/2021