bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Oddaj krew. Akcja w Wiązownie

Opakowania z ciemnoczerwoną krwią jedno obok drugie
Krew to życiodajny płyn. Prawie każdy może być honorowym krwiodawcą (Foto: pixabay.com)z ciemnoczerwoną krwią jedno obok drugie

Oddaj krew! Uratuj komuś życie! Klub Sportowy Grupa Turystyczno-Motocyklowa “GTM” zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 5 września na terenie Gminnego Parku Centrum w Wiązownie.

Krwiobus z RCKiK Radom będzie czekał od godz. 11.00. Zbiórka potrwa do godz. 15.00. Krwiodawcy wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Należy pamiętać o zabraniu maseczek lub przyłbic i zachowywaniu dystansu społecznego.

Plakat informujący o zbiórce krwi, która odbędzie się 5 września 2020 r. na terenie Gminnego Parku Centrum

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50 kg oraz małoletni powyżej lat trzynastu (pod pewnymi warunkami), jak również osoby w wieku powyżej 65 lat, które dotychczas systematycznie oddawały krew, ale po uzyskaniu zgody lekarza.

Dawcą nie mogą być osoby, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy m.in. były badane endoskopowo, przeszły zabieg chirurgiczny lub transfuzję krwi; miały zastosowaną akupunkturę, przekłuwały uszy lub robiły sobie tatuaż; miały kontakt z osobami, które zapadły na choroby zakaźne lub które przeszły niektóre szczepienia, np. przeciwko żółtaczce lub wściekliźnie. Dyskwalifikuje również przebycie lub posiadanie niektórych chorób. Nie można oddawać krwi, będąc pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz w stanie nadmiernego pobudzenia nerwowego.

Więcej informacji na temat oddawania krwi znaleźć można na stronie: www.darkrwi.info.pl.

Data opublikowania strony: 24/08/2020