Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Odjazdowy Czytelnik”. Gminny Rodzinny Rajd Rowerowy

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna serdecznie zaprasza 8 maja na Gminny Rodzinny Rajd Rowerowy “Odjazdowy Czytelnik”. Przed nami 16 km pełnych plenerowych atrakcji.

Bogaty program rajdu ma zagwarantować zdrowy wypoczynek, miły relaks i wspólny czas spędzony z rodziną. Z myślą o uczestnikach rajdu w różnym wieku, trasę dostosowano do możliwości każdego – i młodego, i starszego rowerzysty. Zaplanowano jej długość na 16 km. Wszyscy chętni spotykają się 8 maja o godz. 14.45 przed biblioteką w Wiązownie.

Poszczególne odcinki przejazdu będą opatrzone pogadankami historycznymi miłośnika kronikarstwa, historii i gawędziarstwa Janusza Prządka. Będziemy się także integrować – pisząc książki. Spotkamy się również z kulturą ukraińską. Rajd zakończy się na placu za biblioteką w Wiązownie. Będzie śpiew i wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Wtedy też rozstrzygniemy konkurs plastyczny “Rodzinne spotkania z twórczością Marii Konopnickiej”.

Główną atrakcją programu będzie spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży. Chętni będą mogli zakupić najnowszą pozycję pisarza. Będzie także okazja do zwiedzenia biblioteki i wyrobienia karty czytelniczej.

Zapraszamy wszystkich czytelników, mieszkańców Gminy Wiązowna – dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego spotkania na wszystkich etapach rajdu. Zachęcamy do tego, aby już dziś przygotować swoje dwukołowce i wyruszyć z nami w drogę. Rowerowa i ubogacająca przygoda czeka.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin i mapa rajdu na stronie www.bibliotekawiazowna.pl

Wydarzenie będzie realizowane w partnerstwie z Urzędem Gminy Wiązowna, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wiązownie, Gminnym Centrum Wolontariatu, Wolontariatem Międzypokoleniowym, Ochotniczą Strażą Pożarną w Wiązownie, Malcanowie i Gliniance.

Do zobaczenia na szlaku rowerowym.

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna serdecznie zaprasza 8 maja na Gminny Rodzinny Rajd

Data opublikowania strony: 25/04/2022