Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Opiekun osób starszych – praca

Spółdzielnia Socjalna Odmiana zatrudni osoby z prawem jazdy i autem jako opiekunów osób starszych. Informacja pod tel. 506 808 370.

Spółdzielnię Socjalną „Odmiana” powołała na początku 2017 roku Rada Gminy Wiązowna. Działała ona na terenie naszej gminy. Jej celem jest dążenie do zmiany sposobu myślenia o mieszkających u nas osobach wykluczonych i niepełnoprawnych. Jej zadaniem jest wykorzystywanie potencjału, który drzemie w tych ludziach.

Spółdzielnia będzie samodzielnym podmiotem gospodarczym zatrudniającym osoby niepełnosprawne. Podopieczni spółdzielni mają się zajmować m.in. świadczeniem usług opiekuńczych na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych, porządkowaniem zieleni w przestrzeni publicznej, prowadzeniem kawiarni w Centrum Usług Społecznych itp. W ten sposób są włączani w życie gminy. Dziś przecież za podobne usługi jako podatnicy płacimy często zewnętrznym firmom. Prężne działanie spółdzielni powoduje, że możemy płacić ludziom, którzy nie mają szans na znalezienie pracy na wolnym rynku, którzy potrzebują wyciągniętej ręki, szkolenia, pomysłu, a nie tylko zapomogi. Ten projekt powstał w czasie tworzenia Gminnego Planu Rewitalizacji, który opracowaliśmy wraz z mieszkańcami.

Data opublikowania strony: 13/11/2018