bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

OSP Wiązowna nie odśnieża dróg. Nastąpią utrudnienia

Czerwony wóz strażacki w lesie odśnieża drogę
Nasi strażacy już od kilku lat odśnieżają gminne drogi (Foto: OSP Malcanów)

Mimo ustaleń, OSP Wiązowna nie podpisało umowy na odśnieżanie dróg gminnych. W związku z tym rejon przejmuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Wiązownie, który własnymi siłami będzie odśnieżał nasze ulice.

Co roku dogadywaliśmy szczegóły zimowego utrzymania dróg z naszymi jednostkami OSP: w Wiązownie, Gliniance i Malcanowie. Strażacy sprawdzali się w realizacji tego zadania – szybko reagowali na wezwanie, odśnieżali sprawnie i dokładnie. Nie inaczej miało być w tym roku, o czym informowaliśmy już na stronie internetowej i w biuletynie „Powiązania”. Niestety, mimo negocjacji, zakończonych ustaleniem ostatecznej formuły współpracy, OSP Wiązowna nie zdecydowała się ostatecznie podpisać umowy na odśnieżanie. Dlatego na drogi wyjadą tylko strażacy z OSP Glinianka i OSP Malcanów, a za OSP Wiązowna odśnieżać będą pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wiązownie.

Ograniczony sprzęt i kadra nie sprzyjają szybkiemu wyjazdowi do wszystkich miejscowości w tym samym czasie – przypomnijmy, że OSP Wiązowna od lat odśnieżało drogi w miejscowościach: Boryszew, Duchnów, Emów, Góraszka, Izabela,  Majdan, Michałówek, Wiązowna Gminna i Kościelna, Stefanówka i Zagórze (pełen wykaz ulic znajduje się w materiale: Zimowe utrzymanie dróg. Mapa odśnieżania). Dlatego mogą nastąpić utrudnienia i opóźnienia w zapewnianiu przejezdności dróg w tych miejscowościach.

W razie pytań lub uwag prosimy o kontakt: Jerzy Okliński – kom. 607 300 171 lub Grzegorz Sado – kom. 603 040 225.

Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Wiązownie (Boryszewska 2, 05-462 Wiązowna), nr tel. 22 789 01 33, e-mail: biuro@zgk-wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 19/01/2021