mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Ośrodki zdrowia na terenie gminy. Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy

Ośrodki zdrowia na terenie gminy. Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy

Dłonie lekarza wypisującego zalecenia
W celu skorzystania z pomocy lekarskiej należy w pierwszej kolejności zapisać się na wizytę w wybranej przychodni (Foto: pixabay.com)

Jesteś obywatelem Ukrainy, który przybył do nas po 24 lutego i zamieszkał na terenie gminy Wiązowna? Potrzebujesz pomocy medycznej? Możesz z niej skorzystać w Ośrodkach Zdrowia w Wiązownie oraz w Gliniance.

Warunkiem skorzystania z pomocy lekarskiej jest okazanie w przychodni dokumentu tożsamości oraz dokumentu potwierdzającego przekroczenie granicy po 24.02.2022 r. (zaświadczenia bądź pieczątki w paszporcie) lub okazanie numeru PESEL. W przypadku posiadania numeru PESEL obywatelowi ukraińskiemu przysługuje również prawo do otrzymania recepty na refundowane leki.

Obywatele ukraińscy będą przyjmowani na wizyty lekarskie na tych samych warunkach co obywatele polscy. W celu skorzystania z pomocy lekarskiej należy w pierwszej kolejności zapisać się na wizytę w wybranej przychodni.

Ośrodki zdrowia na terenie gminy Wiązowna:

Praktyka Lekarza Rodzinnego w Gliniance

Napoleońska 53
05-408 Glinianka
tel.: 22 789 97 22

Zespołowa Praktyka Lekarzy Rodzinnych
ul. Lubelska 36
05-462 Wiązowna
tel.: 22 789 01 15

W przypadku konieczności skorzystania z pomocy lekarskiej w nocy lub w weekend należy zgłosić się na dyżur do przychodni prowadzącej nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. W przypadku Gminy Wiązowna mieści się ona w Powiatowym Centrum Zdrowia (budynek przychodni specjalistycznej – obok szpitala) przy ul. Batorego 44 w Otwocku (tel. 22 778 12 00).

Data opublikowania strony: 24/03/2022