mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Oświetlić Gminę Wiązowna”. Umowa podpisana!

“Oświetlić Gminę Wiązowna”. Umowa podpisana!

„Systemowa modernizacja i rozbudowa oświetlenia na terenie gminy Wiązowna w formule PPP” weszła w kolejną fazę. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą – firmą ECM ENERGIA S.A. z Warszawy. Wartość projektu to blisko 33 mln zł.

Firma ECM ENERGIA S.A., z którą podpisaliśmy umowę w formule Partnerstwa Prywatno-Publicznego, ma już doświadczenie w realizacji tego typu projektów. Wykonawca ma również sfinansować całe przedsięwzięcie. Pomimo dodatkowej rozbudowy oświetlenia zużycie energii elektrycznej po modernizacji spadnie o 36,4% w stosunku do obecnego zużycia.

Umowę zawarliśmy na 138 miesięcy, z czego 18 miesięcy zajmie projektowanie i wykonanie robót modernizacyjnych oraz budowa nowego oświetlenia. Kolejne 120 miesięcy to utrzymanie i zarządzanie oświetleniem przez firmę z Warszawy. W tym czasie gmina co miesiąc będzie płacić ratę wynagrodzenia. Całkowita kwota przedsięwzięcia to 32 841 426,60 zł.

Po zrealizowaniu całego projektu na terenie gminy pojawi się 4 447 szt. nowoczesnych latarni ulicznych typu LED. Wdrożony zostanie także system zarządzania oświetleniem ulicznym. W przyszłości posłuży on również do zarządzania innymi systemami, np. monitoringiem wizyjnym.

W ramach zadania inwestycyjnego odbyły się konsultacje społeczne. Wpłynęło 49 wniosków o budowę nowego oświetlenia ulicznego. Każdy z nich został przeanalizowany pod kątem zasadności ekonomicznej, własności terenu, na którym była wskazana lokalizacja, a także możliwości technicznych wykonania. Więcej na ten temat w materiale: Oświetlić Gminę Wiązowna”. Wnioski po konsultacjach.

Więcej informacji na temat inwestycji udziela Dariusz Furmańczyk, Wydział Inwestycji, tel. 22 512 58 68, e-mail: d.furmanczyk@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 27/09/2022