bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Otwarta sobota w urzędzie. Zapraszamy na zdobienie pierników

Wejście główne do Urzędu Gminy Wiązowna jest od strony ul. Lubelskiej
Wejście główne do Urzędu Gminy Wiązowna jest od strony ul. Lubelskiej (Foto: UG Wiązowna)

Jeśli w tygodniu brakuje Ci czasu na załatwienie urzędowych spraw – przyjdź w tę sobotę do Urzędu Gminy Wiązowna. Tego dnia możesz również zrobić coś dobrego dla innych. Zapraszamy na akcję na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego “Promyczek”. 12 października wspólnie będziemy zdobić pierniki, które w okresie przedświątecznym sprzedawane będą podczas wydarzeń na rzecz hospicjum.

W sobotę 12 października będziemy pracować od 8.00 do 16.00. Do Państwa dyspozycji będą pracownicy wszystkich wydziałów, a także Zakładu Gospodarki Komunalnej. Tradycyjnie dla odwiedzających nas w sobotę mieszkańców przygotowaliśmy niespodziankę. W 2016 r. wydłużyliśmy godziny pracy urzędu w poniedziałki. Pracując do godz. 18.00, możemy pomóc wielu tym, którzy nie mogą do nas dojechać przed 16.00. Otwarte soboty to kolejny ukłon w stronę naszych mieszkańców.

W tę sobotę zapraszamy również wszystkich mieszkańców naszej gminy w godz. 12.00 – 15.00 na wspólne zdobienie świątecznych pierników. Organizatorem VII już edycji akcji “Piernikowanie – Świąteczne Pomaganie” jest Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce “Promyczek”. Głównym zapleczem organizacyjnym w tegorocznej edycji jest Gmina Wiązowna i Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie. Wydarzenie to zainicjowała nasza mieszkanka oraz lokalna artystka Anna Niedźwiecka-Jędrzejewska. W pierwszych edycjach wypiekanie i zdobienie pierników odbywało się w domu pani Ani, gdzie wspólnie z córkami – Kasią i Marysią – wypiekały i zdobiły po kilka tysięcy pierniczków. Po kilku latach akcja się rozrosła, a pierniki były pieczone i zdobione przy wsparciu sąsiadów, przyjaciół “Promyczka” oraz wolontariuszy.

Jeśli chcesz rozbić coś dobrego dla innych, to 12 października masz doskonałą ku temu okazję. Przyjdź do urzędu, zabierz rodzinę, sąsiadów oraz przyjaciół i wspólnie z nimi ozdób pachnące, korzenne ciastka. Spotkanie warsztatowe rozpocznie się krótkim szkoleniem z przygotowywania lukru, tutek oraz technik zdobienia. Każdy uczestnik otrzyma rozrysowaną instrukcję zdobienia oraz przepis na pierniki. Podczas warsztatów – przy pomocy minimum 20 osób – jesteśmy w stanie ozdobić ok. 350 sztuk pierników.

Ozdobione pierniki pakowane będą po 3-4 sztuki do kartonowych, płaskich pudełek z okienkiem (15 cm x 15 cm) przez wolontariuszy oraz lokalnych partnerów.

Zapraszamy!

Plakat akcji na rzecz hospicjum Promyczek

Data opublikowania strony: 08/10/2019