bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Otwarta sobota. Wspólnie “piernikowaliśmy” dla “Promyczka”

Kolejna otwarta sobota w naszym urzędzie za nami. Odwiedziło nas kilkadziesiąt osób, które wykorzystały ten dzień nie tylko na załatwienie urzędowych spraw. Tego dnia również wspólnie z mieszkańcami ozdabialiśmy piernika w ramach akcji na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek”.

W sobotę 12 października otworzyliśmy urzędowe podwoje w godz. 8.00 – 16.00, aby nasi mieszkańcy mogli przyjść i załatwić sprawy, na które nie mają czasu w tygodniu. Do Państwa dyspozycji byli pracownicy wszystkich wydziałów, a także Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ul. Boryszewskiej. Tradycyjnie dla odwiedzających nas w sobotę mieszkańców przygotowaliśmy niespodziankę. Tym razem były to odblaski w kształcie liścia wiązu oraz płócienne, ekologiczne torby na zakupy.

 

Zielone odblaski w kształcie liścia wiązu i zielone płócienne torby na zakupy

 

W tę sobotę zaprosiliśmy również naszych mieszkańców na wspólne zdobienie świątecznych pierników. Organizatorem VII już edycji akcji „Piernikowanie – Świąteczne Pomaganie” jest Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce „Promyczek”. Głównym zapleczem organizacyjnym w tegorocznej edycji jest Gmina Wiązowna i Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie. Wydarzenie to zainicjowała nasza mieszkanka oraz lokalna artystka Anna Niedźwiecka-Jędrzejewska. W pierwszych edycjach wypiekanie i zdobienie pierników odbywało się w domu pani Ani, gdzie wspólnie z córkami – Kasią i Marysią – wypiekały i zdobiły po kilka tysięcy pierniczków. Po kilku latach akcja się rozrosła, a pierniki były i są pieczone i zdobione przy wsparciu sąsiadów, przyjaciół „Promyczka” oraz wolontariuszy.

Każdy, kto przyszedł na wspólne zdobienie świątecznych ciastek, otrzymał rozrysowaną instrukcję zdobienia oraz przepis na pierniki. Było z nami kilkudziesięciu mieszkańców naszej gminy – dużych, średnich i tych najmłodszych, m.in. nasi dzielni strażacy z OSP Glinianka, Malcanów i Wiązowna oraz Chór Mienia River. Wójt oraz Przewodnicząca Rady Gminy również złapali za tutki z lukrem, by „popiernikować” wspólnie z mieszkańcami.

Każdy, kto przyszedł, starał się, jak tylko mógł najefektowniej ozdobić wybrane przez siebie korzenne przysmaki. Powstały przepiękne świąteczne gwiazdki, choinki, koniki, koty, ptaszki, skarpety oraz grzybki. Ozdobione pierniki pakowane będą po 3-4 sztuki do kartonowych, płaskich pudełek z okienkiem (15 cm x 15 cm) przez wolontariuszy oraz lokalnych partnerów.

Dziękujemy Państwu, że byliście z nami, aby zrobić coś dobrego dla innych. Akcja trwa nadal. W różnych miejscach na terenie całej naszej gminy, np. w świetlicach, odbywają się podobne spotkania. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://www.facebook.com/piernikowanieswiatecznepomaganie/. Tam w wydarzeniach znajdziecie Państwo miejsca i daty kolejnych spotkań.

Data opublikowania strony: 15/10/2019