mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Pamiętaj. „Zwierzę to nie prezent!”

Pamiętaj. „Zwierzę to nie prezent!”

Śpiący piesek obok niego prezent z czerwoną kokardą. Napis: Zwierzę to nie prezent
Śpiący piesek obok niego prezent z czerwoną kokardą. Napis: Zwierzę to nie prezent

„Zwierzę to nie prezent!”. Pamiętaj, jedna twoja nieprzemyślana decyzja, to jego cierpienie na całe życie!

Każdy pies, kot, świnka morska, papużka czy inne zwierzę pragnie mieć kochający dom. Chce mieć swojego człowieka, który będzie je kochał i będzie o nie dbał. Pamiętaj jednak, że zwierzęta są istotami mającymi uczucia i odczuwają miłość, ból czy tęsknotę. Żyją długo, czasem do kilkunastu lat, jak psy czy koty lub krócej, jak świnki morskie i chomiki. Są też takie zwierzęta, jak papugi czy żółwie, które żyją 40 – 80 lat!

Dlatego zanim zdecydujesz się kupić zwierzę na prezent dla dziecka lub dla siebie, przemyśl dokładnie swoją decyzję. Czy będziesz miał czas dla zwierzęcia? Czy twoje dziecko jest na tyle duże, że będzie potrafiło zająć się nim i nie znudzą go codzienne obowiązki, jak spacery, czesanie, karmienie, sprzątanie? Czy stać cię na wizyty u lekarza weterynarii? Czy nie porzucisz zwierzęcia, bo wyjeżdżasz za granicę lub wymarzone wakacje? Czy jesteś przygotowany ze swoją rodziną na kolejnego jej członka na następne kilkanaście lat?

Jeżeli na te wszystkie pytania odpowiedziałeś pozytywnie, zastanów się nad jeszcze jednym. Może zechcesz iść do schroniska i tam znaleźć nowego przyjaciela, którego nie oszczędził los. Taki schroniskowy przyjaciel będzie cię kochał mocniej, bo podarujesz mu prezent – swoją miłość.

Jeśli adoptacja nie wchodzi w grę, możesz pomóc „Celestyniakom” i wpłacić darowiznę, a schronisko kupi dla nich najpotrzebniejsze rzeczy! Pieniądze można wpłacać na koto: PKO BP VIII O/W-wa 43 1020 1156 0000 7102 0061 5146 z dopiskiem: „Mikołajki”. Na stronie www.celestynow.toz.pl znajduje się zakładka „przekaż darowiznę” z łączem do PayPal i Dotpay (IBAN: PL43 1020 1156 0000 7102 0061 5146 lub KOD BIC (SWIFT): BPKOPLPW).

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i przemyślanych decyzji!

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Łukasz Balcer
Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie

Data opublikowania strony: 11/12/2019