mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Plenerowy Punkt Szczepień. Zaszczep się 28 sierpnia w Malcanowie

Plenerowy Punkt Szczepień. Zaszczep się 28 sierpnia w Malcanowie

Wójt Janusz Budny podczas szczepienia na COVID-19
Wójta Gminy Wiązowna Janusz Budny zaszczepił się na koronawirusa i zachęca do pójścia w jego ślady (Foto: UG Wiązowna)

Na bieżąco będziemy informować Państwa o terminach plenerowych punktach szczepień na terenie naszej gminy. Najbliższe plenerowe szczepienie 28 sierpnia w godz. 15.00-19.00 w Malcanowie podczas imprezy “Szanty nad Laguną”. Szczepienie bez wcześniejszej rejestracji jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson.

Szanowni Mieszkańcy!

Ostatnie półtora roku było dla nas wszystkich trudne. Z dnia na dzień musieliśmy zmienić nasze przyzwyczajenia i nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Światełko w tunelu pojawiło się pod koniec 2020 r. wraz z pierwszą szczepionką na COVID-19. Obecnie trwają szczepienia, które dają nam ogromną szansę na powrót do normalności. Wszystko jednak zależy od nas!

Dzięki wspólnym staraniom w Pawilonie Kultury w Wiązownie (ul. Lubelska 53) działa Powszechny Punkt Szczepień. Jesteśmy jedną z nielicznych gmin wiejskich, którym udało się utworzyć taki punkt. Zrobiliśmy to z myślą o Państwa zdrowiu. Gorąco zachęcam do zapisywania się na szczepienia, bo im więcej nas jest zaszczepionych, tym szybciej przerwiemy transmisję wirusa i wrócimy do czasów sprzed pandemii.

Co ważne, nasza gmina zapewnia transport osobom mającym trudności w dotarciu do punktów szczepień. Każdy, kto potrzebuje dowozu, może zadzwonić pod numer telefonu 22 512 58 32 – zorganizujemy dowóz.

Ja się już zaszczepiłem! I Wy też zachęcajcie swoich bliskich, przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Razem sprawmy, że normalność, o której wszyscy tak marzymy, wróci szybciej niż się tego spodziewamy.

Janusz Budny
Wójt Gminy Wiązowna

Najbliższe plenerowe szczepienie 28 sierpnia w godz. 15.00-19.00 w Malcanowie podczas imprezy “Szanty nad Laguną”. Szczepienie bez wcześniejszej rejestracji jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson.

Można również zaszczepić się w stacjonarnych punktach szczepień. Jak zarejestrować się na szczepienie? To proste! Jest na to kilka sposobów:

  1. skontaktować się bezpośrednio z punktem szczepień pod nr tel. 602 742 600;
  2. umówić się na szczepienie w ośrodkach zdrowia: w Wiązownie tel. 22 789 01 15 lub w Gliniance tel. 22 789 97 22;
  3. zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989;
  4. zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl;
  5. wysłać SMS o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333.

Podczas rejestracji wybieramy dokładny termin szczepienia. Do rejestracji nie potrzebujemy żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy, że podamy swój PESEL. Otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.

Data opublikowania strony: 01/04/2021