mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Pandemia koronawirusa. Wójt zachęca “Szczepmy się!”

Pandemia koronawirusa. Wójt zachęca “Szczepmy się!”

Wójt Janusz Budny podczas szczepienia na COVID-19
Wójta Gminy Wiązowna Janusz Budny zaszczepił się na koronawirusa i zachęca do pójścia w jego ślady (Foto: UG Wiązowna)

Pandemia nie odpuszcza. Wskaźnik zachorowań stale rośnie! Chorują już nie tylko osoby starsze, ale coraz młodsze.  Dlatego tak ważne jest, aby wszyscy ci, którzy mogą, zaszczepili się przeciw COVID-19. Zrobił to już Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny. I namawia wszystkich, aby poszli w jego ślady.

Ponad 35 tys. zakażonych, a zmarło 621 osób. To dane tylko ze środy 31 marca! Zaszczepiono już ponad 6 mln osób. Trwa rejestracja osób „60+”. Rano na szczepienie udał się Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny.

– Szczepmy się! Ja już to zrobiłem. Dzięki temu zadbamy o zdrowie swoje, swoich bliskich, swoich przyjaciół i znajomych oraz sąsiadów. Szczepiąc się, zyskamy też wewnętrzny spokój, bo w ten sposób dbamy też o bezpieczeństwo własne i najbliższych. Im więcej nas się zaszczepi, tym szybciej osiągniemy odporność populacyjną – zachęca wójt Janusz Budny. – Wszyscy marzymy o normalności: o braku ograniczeń i zakazów, o swobodnych spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi. Dzięki szczepieniom szybciej wrócimy do życia sprzed pandemii. Czego sobie i Państwu życzę – dodaje.

Na szczepienie zarejestrować można się na kilka sposobów:

  1. przez infolinię 989 – do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Można także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybieramy dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Jeśli podamy numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzymamy SMS-a z potwierdzeniem.
  2. on-line na pacjent.gov.pl – po otwarciu tej strony zobaczymy komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. System zaproponuje nam pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko naszego adresu. Jeżeli propozycje nie będą nam odpowiadały,  możemy wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymamy powiadomienie SMS.
  3. wysyłając SMS – na numer 880 333 333. Będzie potrzebny PESEL oraz właściwy dla naszego adresu kod pocztowy. Na wybrany numer wysyłamy wiadomość o treści „SzczepimySie”. Połączymy się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymamy propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla nas dogodny, będziemy mogli wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem, otrzymamy SMS przypominający o terminie i miejscu wizyty.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, zachowa on nasz numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymamy informację.

Możemy też zarejestrować się w punkcie szczepień. Warto umówić się telefonicznie. Numery do punktów szczepień dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Pamiętajmy, że osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia. Jeśli zatem nie musimy wychodzić, zostańmy w domu i zapiszmy się zdalnie.

Więcej informacji na temat szczepień dostępnych jest na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Data opublikowania strony: 01/04/2021