radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

„Perły Samorządu”. Gmina Wiązowna wśród 10 najlepszych

„Perły Samorządu”. Gmina Wiązowna wśród 10 najlepszych

Już po raz siódmy „Dziennik Gazeta Prawna” wybrał gminy, które wyróżniają się na tle innych – zaangażowaniem i pracą na rzecz mieszkańców czy nowatorskimi pomysłami. Gmina Wiązowna znalazła się w pierwszej dziesiątce gmin wiejskich.

Jak co roku „Dziennik Gazeta Prawna” wybrał najlepsze samorządy w czterech kategoriach: gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska, gmina miejska do 100 tys. mieszkańców i gmina miejska zamieszkiwana przez ponad 100 tys. mieszkańców. Do udziału zaproszono wszystkich – każda gmina mogła bezpłatnie wypełnić i przesłać ankietę.

Jak podaje dziennik – pytania, które zadano, dotyczyły m.in. zarządzania, finansów, przestrzeni i infrastruktury, gospodarki, oświaty i wychowania, zdrowia, polityki senioralnej, transportu publicznego, smart city oraz środowiska i gospodarki odpadami. Część odpowiedzi punktowana była w sposób zero-jedynkowy. Wiele też ocenianych było metodą benchmarkową – porównywano, jakie gminy wypadają lepiej względem pozostałych w swojej kategorii. Na tej podstawie wyselekcjonowano grupę najlepszych.

Następnie do pracy przystąpiła Kapituła Rankingu. Jej ocenie podlegały odpowiedzi na pytania otwarte, które zadano w czterech dziedzinach: gospodarka, oświata i wychowanie, polityka senioralna oraz środowisko i gospodarka odpadami. Kapituła, kierując się zarówno punktacją, jak i odpowiedziami na pytania otwarte, wyłoniła pierwsze dziesięć gmin w każdej z kategorii „Pereł Samorządu”.

Gmina Wiązowna znalazła się w pierwszej dziesiątce zestawienia gmin wiejskich. Zajęliśmy dziewiątą pozycję.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

Data opublikowania strony: 10/06/2019