bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Piernik dla bohatera”. Dary dla tych, co służą i chronią

Dzieci i młodzież, rodzice i dziadkowie, samorządowcy i urzędnicy – jednym słowem cała Gmina Wiązowna zakasała rękawy, przygotowała lukier i ozdobiła świąteczne łakocie w ramach akcji „Piernik dla bohatera”. Symboliczny piernik jest niewielkim, lecz płynącym z serca wyrazem uznania i wdzięczności wszystkim zaangażowanym osobom w zwalczanie pandemii. Nasze dary trafiły m.in. do szpitali, przychodni, aptek, policji oraz strażaków.

Dzięki inicjatywie Łucji Podgórskiej z Izabeli wspólnie polukrowaliśmy 10 tys. sztuk pierniczków wypieczonych przez piekarnię Wanda. Wszyscy uczestnicy akcji w pracę włożyli całe swoje serce i ogrom niewypowiedzianej wdzięczności. Uczniowie, wolontariusze i pracownicy UG Wiązowna i GOK Wiązowna spakowali łakocie. Tak przygotowane podarowaliśmy osobom, które walczą w naszej gminie i powiecie z COVID-em oraz pomagają ludziom w tym trudnym czasie pandemii.

Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach, Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Urzędu Gminy rozwieźli przygotowane podziękowania. Trafiły one na m.in. Posterunek Policji w Wiązownie, Komisariat Policji w Józefowie, Komendę Powiatową Policji w Otwocku, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku, do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Otwocku, Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku, Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu oraz przychodni i aptek w Wiązownie i Gliniance.

W ten sposób podziękowaliśmy za pracę służbom medycznym i mundurowym, które przez cały rok – trudny rok – niosły nam pomoc.  

„Piernik dla bohatera” to akcja zorganizowana przez świetlicę wiejską „Pod Jaworem” w Izabeli, Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie oraz Urząd Gminy Wiązowna.  To doskonały przykład obywatelskich postaw i budowania lokalnej społeczności. Wspólne działania, entuzjazm, pomysł, zaangażowanie rodzin z całej gminy oraz wsparcie gminnych jednostek samorządowych to nasz wspólny sukces i najlepszy prezent na święta!

Michał Białek

Data opublikowania strony: 23/12/2020