Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Piknik Integracyjny „Wspólne Więzi 2019”. Relacja

W Domu Społecznym im. Jadwigi Małgorzaty Żak w Radiówku 26 maja po raz XII Stowarzyszenie „Jesteśmy!” zorganizowało Piknik Integracyjny „Wspólne Więzi 2019”.

Kolejna – dedykowana osobom z niepełnosprawnościami – impreza przyciągnęła do Radiówka wielu gości. Kolejny raz piknik stał się miejscem integracji licznie przybyłych osób niepełnosprawnych z mieszkańcami, nie tylko z terenu powiatu otwockiego.

Kolejny raz na scenie swoje nieprzeciętne zdolności prezentowały dzieci z gminnych przedszkoli i szkół. Bardzo dziękujemy rodzicom i nauczycielom za te piękne i wzruszające chwile. To dla dzieci uczestnicy WTZ przy Stowarzyszeniu „Jesteśmy!” przygotowali swoją wersję „Rzepki” Juliana Tuwima i wiem, że także bardzo się podobała.

Termin pikniku zbiegł się z Dniem Matki. Podopieczni stowarzyszenia uczcili więc swoje mamy. Po cudownym wykonaniu przez uczestniczkę warsztatów piosenki „List do matki” Violetty Villas, każda mama od swojego dziecka usłyszała  ciepłe słowa i dostała kwiat oraz buziaka. Wielkie wzruszenie ogarnęło mamy i nie tylko je. Prezent dla mamy był także motywem przewodnim warsztatów plastycznych i wiele pań, podczas imprezy, otrzymało upominek od swoich pociech.

Tradycyjnie podczas pikniku serwowano doskonałe potrawy z grilla i pyszne ciasta.  Wielką popularnością cieszyła się loteria fantowa z super fantem – kolacją w Hotelu Brant. W drugim podejściu, ku wielkiej radości wszystkich (dzięki sercu pewnej bardzo kochanej pani), główną nagrodę wylosował podopieczny Stowarzyszenia. Były też kolorowe warkoczyki, malowanie buziaków, dmuchańce, dyskoteka i wiele innych atrakcji.

Niech żałują ci, co nie byli, ale nic straconego, zapraszamy za rok. Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom. Fotorelacja z pikniku jest dostępna na stronie: http://wtzjestesmy.pl.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl
Waldemar Burtkiewicz

Data opublikowania strony: 14/06/2019