mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Podatek od nieruchomości. Roznosimy decyzje

Podatek od nieruchomości. Roznosimy decyzje

Dokument z decyzją podatkową. Na nim leżą monety i banknoty
Podatek od nieruchomości w Polsce jest podatkiem lokalnym, pobieranym przez samorządy gminne (Foto: pixabay.com)

Sołtysi oraz pracownicy Urzędu Gminy Wiązowna od 5 lutego roznoszą mieszkańcom decyzje podatkowe na 2021 rok. Pierwszą ratę podatku należy zapłacić do 15 marca.

Decyzje są bezpośrednio przekazywane właścicielowi nieruchomości albo dorosłemu domownikowi. Wydział Podatków Urzędu Gminy Wiązowna przypomina o terminach płatności podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego od osób fizycznych. Kolejne raty należy wnieść do:

  1. I ratę – 15 marca;
  2. II ratę – 17 maja;
  3. III ratę – 15 września;
  4. IV ratę –  15 listopada.

W przypadku gdy kwota podatku nie przekracza 100 zł, podatek jest płatny jednorazowo w terminie płatności pierwszej raty.

Wszystkie powyższe zobowiązania można wpłacać:

  1. Przelewem na indywidualny rachunek bankowy umieszczony w decyzji ustalającej wymiar podatku.
  2. W formie bezgotówkowej przy użyciu karty płatniczej bądź telefonu w Biurze Obsługi Mieszkańca na parterze siedziby Urzędu Gminy Wiązowna (ul. Lubelska 59) na stanowisku „Podatki”.
  3. Gotówką lub w formie bezgotówkowej przy użyciu karty płatniczej u sołtysa.

W 2020 r. sołtysi: Boryszewa, Dziechcińca, Izabeli, Wiązowny Gminnej, Woli Duckiej, Woli Karczewskiej, Zakrętu i Żanęcina zostali wyposażeni w terminale płatnicze do transakcji bezgotówkowych. Dzięki temu i w tym roku będzie można uiścić zobowiązanie podatkowe u części sołtysów nie tylko gotówką, ale również za pomocą karty płatniczej.

Wydział Podatków może przypomnieć Państwu o zbliżającym się terminie płatności raty, wysyłając SMS-a na podany numer telefonu. Jeśliby Państwo chcieli otrzymywać takie informacje, to w czasie wypełniania informacji podatkowej – dotyczącej podatku od nieruchomości, rolnego lub leśnego – należy podać swój numer telefonu oraz adres e-mail.

Przypominamy!

Należność niewpłacona w terminie staje się zaległością, od której będą pobierane odsetki od zaległości podatkowych. W przypadku braku wpłaty zostanie wystawione upomnienie, które dodatkowo obciąży zobowiązanego kosztami upomnienia.

Więcej informacji można uzyskać w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy Wiązowna przy stanowisku podatkowym lub w Wydziale Podatków pod nr tel. 22 512 58 73.  

Data opublikowania strony: 17/02/2021