bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Południowa Obwodnica Warszawy. Otwarcie drogi ekspresowej do Wilanowa

Główna trasa Południowej Obwodnicy Warszawy
Główna trasa Południowej Obwodnicy Warszawy (Foto: GDDKiA)

Przed świętami 22 grudnia GDDKiA planuje otwarcie znacznej części Południowej Obwodnicy Warszawy, czyli odcinka drogi ekspresowej S2. To kontynuacja przebiegu autostrady A2 od Majdanu (węzeł “Lubelska”) do Wilanowa (węzeł “Przyczółkowa”). Przejezdne będą dwa z trzech budowanych odcinków. Na ostatni, prowadzący przez tunel pod Ursynowem do węzła “Puławska”, przyjdzie nam poczekać prawdopodobnie do połowy 2021 r.

Uruchamiana trasa należy do tych najbardziej wyczekiwanych przez kierowców dróg szybkiego ruchu w naszej okolicy, ponieważ znacznie skróci dojazd do i z Warszawy mieszkańcom Wiązowny. Jednocześnie powinna sprawić, że odciążone zostanie (przynajmniej w części) uciążliwe skrzyżowanie dróg DK17 i DK92 (wcześniej DK2) w Zakręcie.

Wraz z nową trasą do użytku mają zostać oddane węzły drogowe: “Patriotów” (na wysokości linii kolejowej Warszawa – Otwock) i “Wał Miedzeszyński”, zapewniające wygodne zjazdy z trasy, oraz przede wszystkim most na Wiśle (na razie w zakresie przejazdu jedną jezdnią), a następnie węzeł “Przyczółkowa” na wysokości Wilanowa.

Informujemy również, że w związku z otwarciem POW wprowadzone zostaną czasowe organizacje ruchu w rejonie węzłów: “Lubelska”, “Halinów” (skrzyżowanie A2 i DK92) oraz budowanego węzła “Zakręt”. Nowe oznakowania mają płynnie poprowadzić ruch z drogi S17 w kierunku POW przez węzeł “Lubelska”. Co ważne, ruch samochodów o dużym tonażu (z wyjątkiem autobusów komunikacji zbiorowej) ma zostać skierowany z drogi S17 na autostradę A2 do węzła “Halinów”, a następnie z powrotem w kierunku węzła “Zakręt”. W ten sposób odcinek budowanej S17 od Majdanu do Zakrętu oraz sama POW mają zostać wyłączone z ruchu najcięższych pojazdów.

Więcej informacji, w tym również mapy z przebiegiem trasy, znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie projektu: http://www.pulawska-lubelska.pl/

Data opublikowania strony: 17/12/2020