mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Porozmawiajmy w bibliotece. Rusza “Dyskusyjny Klub Książki”

Porozmawiajmy w bibliotece. Rusza “Dyskusyjny Klub Książki”

Lubisz czytać książki i chciałbyś o nich podyskutować z innymi bibliofilami?  Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna zaprasza na spotkania „Dyskusyjnego Klubu Książki”, który rusza od października. Na pierwszy ogień pójdzie „Nieludzko piękna jesień” Jacka Melchiora.

„Dyskusyjne Kluby Książki” (DKK) to wieloletni, wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich, adresowany przede wszystkim do osób korzystających z bibliotek publicznych. Programowi przyświeca założenie, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz że nie trzeba być krytykiem literackim, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Głównym celem powstawania klubów jest ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz stworzenie przestrzeni dla bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

Moderatorami spotkań mogą być zarówno bibliotekarze, jak i klubowicze. Uczestnicy dyskutują o książce, którą przeczytali wcześniej i spotykają się raz w miesiącu. Spotkania w klubie są bezpłatne.

Z radością informujemy, że „Dyskusyjny Klub Książki” dla dorosłych powstaje w Bibliotece Publicznej Gminy Wiązowna w filii w Gliniance przy ul. Napoleońskiej 46C.  Serdecznie zapraszamy wszystkich lubiących czytać do zgłaszania swojego uczestnictwa już teraz.  W bibliotece w Wiązownie, w Gliniance i w Duchnowie czekają na chętnych do wypożyczenia książki Jacka Melchiora „Nieludzko piękna jesień.

Tematyka wybrana została nie przypadkowo. To tragikomiczna (o)powieść w sześciu odsłonach o godności, przemijaniu, o miłości i seksualności, która czasem rozdaje nieoczekiwane karty. Różnorodność bohaterów stanie się inspiracją do rozmowy o książce i odniesieniem do naszego życia.

W jesiennym klimacie i w miłej atmosferze będziemy rozmawiać, czerpiąc przyjemność z odpoczywania z książką. W programie spotkania mała niespodzianka – odsłona wystawy o Gabrieli Zapolskiej z krótką prelekcją dotyczącą życia i twórczości pisarki.

Czekamy na Państwa zgłoszenia osobiste lub telefoniczne 22 789 97 90 w godzinach pracy biblioteki w Gliniance.

Dyskusyjny Klub Książki rusza. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 listopada w bibliotece w Gliniance.

Data opublikowania strony: 22/09/2021