mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Powiat Otwocki. Dwie nowe linie autobusowe

Powiat Otwocki. Dwie nowe linie autobusowe

Kobieta w czerownej kurtce i brązowym szalu w środku autobusuKobieta w czerwonej kurtce i brązowym szalu w środku autobusu miejskiegomiejskiego
Dzięki komunikacji miejskiej mamy doskonałe połączenia z Warszawą i Otwockiem (Foto: Fotolia)

Stały rozwój komunikacji autobusowej jest jednym z priorytetów samorządu gminy Wiązowna i naszego powiatu. Dzięki łatwiejszym połączeniom komunikacyjnym podnosi się jakość życia mieszkańców, otwiera dostęp do nowych miejsc pracy, zwiększa dostęp do ośrodków kultury czy miejsc rekreacji. W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców uruchomione zostały dwie linie autobusowe łączące miejscowości powiatu otwockiego z Otwockiem.

Pierwsza z nich kursuje na trasie Kołbiel – Nowa wieś – Bocian – Ostrowik – Ostrów – Wola Ducka – Wólka Mlądzka – Otwock. Jak zaznacza wicestarosta otwocki Paweł Zawada, przebieg trasy jest jeszcze otwarty, istnieje pomysł, aby autobus zajeżdżał jeszcze do Woli Karczewskiej i Glinianki.

Linię obsługują dwa autobusy firmy „Usługi Transportowe Janusz Wołoszka”, kursujące od poniedziałku do piątku, oprócz świąt. Na trasie autobus zatrzymuje się na szesnastu przystankach, czas przejazdu z Kołbieli do końcowego przystanku w Otwocku przy ul. Orlej trwa 30 minut. Ceny biletów ustalono następująco: jednorazowe od 3,50 zł do 6,50 zł, bilety miesięczne od 110 zł do 200 zł w zależności od długości trasy. Od 1 lutego, w ramach promocji obowiązywać ma zniżka na ceny przejazdów. Bilety można kupić u kierowcy, ale rozpatrywana jest możliwość zakupu biletów miesięcznych przez internet.

Druga uruchomiona linia łączy Osieck z Otwockiem jadąc trasą Osieck – Sobienki – Sobienie Szlacheckie – Radwanków Królewski – Warszawice – Dziecinów – Piotrowice – Sobiekursk – Ostrówiec – Wygoda – Karczew – Otwock. Podobnie, jak w przypadku linii Kołbiel – Otwock, Linie obsługują dwa autobusy, kursujące od poniedziałku do piątku, oprócz świąt. Ceny biletów ustalono następująco: bilety jednorazowe od 3,00 zł do 8,00 zł, bilety miesięczne od 160 zł do 290 zł.

Więcej informacji na stronie Powiatu Otwockiego.

Data opublikowania strony: 25/01/2021