Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Powiat Otwocki. Umowa na drogę w Żanęcinie podpisana

Wicestarosta i mieszkaniec naszej gminy Paweł Zawada podpisał umowę z wykonawcą drogi w Żanęcinie
Wicestarosta i mieszkaniec naszej gminy Paweł Zawada podpisał umowę z wykonawcą drogi w Żanęcinie (Foto: Powiat Otwocki)

Powiat Otwocki otrzymał 4 115 074,40 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi powiatowej w gminie Wiązowna. Dzięki wsparciu zostanie zrealizowana inwestycja w Żanęcinie i Dziechcińcu. Podpisano już umowę z wykonawcą.

W czwartek – 24 sierpnia – przedstawiciele Powiatu Otwockiego: wicestarosta Paweł Zawada, członek zarządu Powiatu Otwockiego Kinga Błaszczyk  oraz skarbnik Wiesław Miłkowski w Starostwie Powiatowym w Wołominie podpisali umowę w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie na kwotę ponad 4,1 mln zł, które otrzymał powiat, zostanie przeznaczone na rozbudowę drogi powiatowej nr 2709W Żanęcin – Dziechciniec w miejscowości Żanęcin.

We wtorek 29 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego wicestarosta Paweł Zawada wraz z dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych Pawłem Grzybowskim podpisali umowę na te prace z konsorcjum firm SPECBRUK Sp z o.o. oraz SPECBRUK Magdalena Laskuj.

W ramach prac:

  1. powstanie ciąg pieszo-rowerowy od drogi dojazdowej wybudowanej w ramach budowy trasy S17 (ul. Spokojnej) do sali weselnej “Raj”;
  2. przebudowane zostaną zjazdy;
  3. zmodernizowane zostaną dwa mosty zlokalizowane w ciągu drogi.

Całość zadania to koszt 5 067 807 zł z czego dotacja to 4 115 074,40 zł. Do końca lipca 2024 r. planowane jest zakończenie inwestycji.

Źródło: Powiat Otwocki

Data opublikowania strony: 31/08/2023