Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Aplikacja mobilna Kolei Mazowieckich. Pobierz bilet na telefon

Aplikacja mobilna Kolei Mazowieckich
Aplikacja mobilna Kolei Mazowieckich (foto: play.google.pl)

Ta informacja powinna ucieszyć mieszkańców naszej gminy, którzy korzystają z pociągów. Powstała aplikacja „Koleje Mazowieckie”. Teraz w telefonie możemy sprawdzić rozkład jazdy czy też kupić bilety okresowe.

Do zakupu biletu okresowo-imiennego przez aplikację, niezbędne jest utworzenie Wirtualnej Karty Mazowieckiej (WKM). Jest ona formą elektronicznego nośnika biletu, uwierzytelniającego jego posiadacza. Wszystkie kroki konieczne do jej stworzenia wykonuje się bezpośrednio w aplikacji mobilnej, która pokazuje konieczne czynności do utworzenia karty.

WKM potrzebuje autoryzacji, której dokonuje kierownik pociągu, poprzez podanie numeru PIN. Ma to miejsce podczas kontroli pierwszego biletu okresowego zakupionego na utworzoną kartę. Pozostałe autoryzacje są wymagane jedynie wtedy, gdy wprowadzone zostaną zmiany (np. zmiany danych osobowych czy zmiany uradzenia, na którym ta aplikacja była zainstalowana.

Program “Koleje Mazowieckie” współdziała z systemem IKM. Dzięki temu zarejestrowana osoba w IKM nie musi się ponownie rejestrować, lecz musi podać jedynie login i hasło.

Korzystając z nowej aplikacji mobilnej, można kupić również dla innych. “Koleje Mazowieckie” zawierają też dostęp offline.

Za bilet można zapłacić korzystając z różnych środków płatności: karty płatniczej, BLIKa czy szybkim przelewem.

Link do pobrania na telefony z Androidem: play.google.com

Źródło: mazovia.pl

Data opublikowania strony: 24/08/2022